Salaš potvrdila status oblíbeného soupeře Klofanů, tentokrát body odevzdala 4 vteřiny před koncem.

Salaš potvrdila status oblíbeného soupeře Klofanů, tentokrát body odevzdala 4 vteřiny před koncem.

O minulém víkendu na sebe narazili dva nerozluční soupeři, do hradecké arény zavítali oživit své postupové vzpomínky z posledních dvou čtvrtfinále chrudimští Klofani.

Hradečtí před pár týdny padli v Chrudimi brankou v poslední minutě utkání a byli si moc dobře vědomi síly svého soupeře. Opora A mužstva Radek Smoleňák však před zápasem s Bílými Tygri, kteří předskakovali zápasu KAHL, v rozhovoru lakonicky utrousil:

„Tým je silný, navzájem si pomáháme a přejeme si. To mě těší a dělá mi to radost. V týmu není jediný článek, co by hrál sám na sebe,“ pochvaloval si. Závěrem také zminil tři hlavní aspekty, na kterých si letošní hradecký A tým zakládá. „Aktivita, velká zodpovědnost a soudržnost. To jsou základní prvky, bez kterých bychom nevyhráli třeba ani proti Chrudimi.“

Salašníci, velmi těsně duševně svázaní se svými o něco úspěšnějsími kolegy, jakoby se nechali ukolébat tímto lehkým podceněním Chrudimi od tohoto ostříleného borce. Hlinecká sekce týmu Salaše se tak místo na ledě proháněla po prknech co znamenají svět, jelikož termín kolidoval s představením ochotnického divadla v Kameničkách. Domácí tak nastoupili, jako již letos po několikáte, pouze ve dvou formacích, zatmco soupeř přivezl kompletní kádr plný zvučných jmen. V hradecké šatně tak varovně a zároveň gentlemantsky zazněla i klofanská hymna, aby nedošlo k obavanému podcenění soupeře.

I přes všechny tyto snahy se Klofani v 11. minutě utkání ujali vedení. V momentě, když se z tresné lavice vracel domácí hráč, síť rozvlnil přesnou střelou ze střední vzdálenosti Pavel Vitáček. Hrálo se svižné utkání plné skvělých zákroků obou gólmanů, více práce měl však většinou domácí Jirka Hladký. Na vině byly i časté přesilové hry hradeckých, které domácím vyloženě nejdou. Tentokrát se jim při více než tříminutové přesilovce 5 na 3 podařilo, resp. nepodařilo ani vysřelit na bránu soupeře. Utkání nabídlo celkem 13 vyloučení a jen málokdy se hrálo v plném počtu. Hradecký Davidl Bastl dokonce zkompletoval  málo vídaný čistý hattrick ve vyloučení a po zbytek utkání se bál na rozhodčího i jen podívat. Nutno ovšem poznamenat, že rozhodčí nastavili poměrně přísný metr a žádný ze zákroků nebyl z kategorie nechutných.

Domácí hnáni skvělou kulisou, o kterou se postarali zejména příslušníci klanu Hladkých dvěma bubny a trumpetou, se na začátku posledního dějství dočkali vyrovnání. Po asistenci Honzy Hladkého se letos premiérově trefil Láďa Srdínko. Když už vše vypadalo na dělbu bodů, probudily se v Salašnících opět kavalírské pudy. Na střídačku dorazila zpráva o tom, že střelec první branky Klofanů Pavel Vitáček slaví třicáte narozeniny a bylo by neslušné mu jeho veliký den pokazit. Ztrátou puku za svou vlastní brankou hradečtí pouhé 4 vteřiny před koncem připravili oslavenci exkluzivní šanci a skvělou narozeninovou oslavu. Ta pokračovala i u výborného guláše Honzy Divíška v Balbínce Nového Adalbertina.


 Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.