Klofani finále vydřeli, poražení Balauři hrdiny večera

Klofani finále vydřeli, poražení Balauři hrdiny večera

Přímý souboj o letošní finále obstaralo měření sil mezi Klofany a Balaury. Souboj to nebyl ani pro jeden tým jednoduchý. Především zranění, ale i neplánované absence způsobily, že žádný z aktérů nemohl nastoupit v optimální sestavě. Domácí však měli přeci jen jednu výhodu, která se nakonec ukázala pro vývoj zápasu klíčovou - a to čtrnáct hráčů v poli.

Hosté takové štěstí neměli a nastoupili nakonec pouze v osmi hráčích do pole a brankářem. Přesto byli domácím nepříjemným soupeřem a po většinu zápasu Klofanům zatápěli. Tíha odpovědnosti v důležitém utkání se v domácím týmu projevila více, než by bylo zdrávo, a tak to byli Balauři, kteří se v přesilové hře ujali vedení po kombinaci bratrů Koubů.

Až ve druhé třetině dokázal za Klofany vyrovnat Korbel, ale bylo to znovu vše, co domácí dokázali vymyslet. Jen díky famóznímu Kočímu v klofanské brance, tak akcie domácích prudce neklesly.

O výsledku utkání rozhodla poslední třetina, kdy hostům přeci jen došly síly a po brankách Ptáčka, Pavla Vitáčka a Koláře se mohli Klofani radovat z postupu do finále. Bujaré oslavy však nepropukly, protože vítězný tým si byl dobře vědom, že proti soupeři v plném počtu hráčů, by byl postup možná velmi vzdálený.

Balauři odjížděli z ledu s velkým respektem, který si získali jak u soupeře, tak diváků, smutek z uniknutého postupu do finále to ale zahnat nemohlo. Finále si tedy zahrají týmy Vraníků a Klofanů, o soupeřích pro boj o bronzovou příčku, rozhodnou až poslední zápasy sezóny.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.