Kdyby tisíc střel …

Kdyby tisíc střel …

Slatiňanští chtěli poprvé naplno bodovat a pardubičtí naopak prodloužit vítěznou sérii. Veliká snaha byla patrná již od prvních vteřin a tak již po 25ti vteřinách putoval na trestnou lavici matador Piksly Luboš Sedlák za hákování. A to bylo poslední „násilné“ vyloučení v tomto zápase. Všichni se soustředili pouze na hokej. V páté minutě rozesmutnil domácího gólmana Rob, který v avizované výhodě poprvé měnil skóre na světelné tabuli, 0:1 (Rob A. s asistencí Línka). Domácí se snažili o vyrovnání a toho se dočkali po necelých šesti minutách. Marvana nastartoval v obraně Kopecký a bylo srovnáno, 12. minuta 1:1. To se nelíbilo Davidovi Macků a tak dvě minuty před koncem třetiny strhl váhy na stranu Pardubic; 1:2, asistence Krátký. Tímto poměrem skončila i první třetina.

   Do druhé třetiny nastoupili domácí s obrovskou touhou po otočení stavu na svou stranu, ale netušili, že se tato perioda stane symbolem celého utkání. Pardubický Kučera po prvním inkasovaném gólu svou svatyni začaroval a přiváděl tak postupně všechny slatiňáky k zoufalství. Druhá třetina skončila přes snahu na obou stranách bez branek.

  Třetí třetina přinesla stejný obraz hry jako její starší sestra. Vraníci bušili do pardubické obrany a ta odolávala. Naopak když se Piksle naskytla šance, tak ji využila. Nejprve navýšil skóre znovu Macků z příhry Roba, 33. minuta 1:3 a konečně poslední zápis do gólových statistik zápasu udělal Rob Z. za asistence Línka, 37. minuta 1:4. Jakýkoliv pokus o změnu stavu ze strany Vraníků vyšel do prázdna, a i když byl poměr střel 46:18, tak plný počet bodů brala Piksla. Nejenže si upevnila první místo v tabulce, ale uštědřila domácím lekci z efektivity. I kdyby domácí svou kanonádu navýšili na 1000 střel, dnes by Kučeru stejně nepřekonali. Nutno říci, že utkání bylo pěknou oslavou této nádherné hry.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.