Smutná zpráva

Smutná zpráva

Dnes na slavnost Matky Boží Panny Marie od nás v tichosti na vždy odešel trenér Piksly pan Karel Dufek st.

Trenér Dufek st. k nám do Piksly přišel před sezónou 2013/14, po dvou prvních neúspěšných sezónách v KAHL. Věděli jsme, že k úspěchu nutně potřebujeme trenéra. Pan Dufek st. vytvořil trenérský tým se synem Karlem a hned v následujícím ročníku dotáhli Pikslu k jejímu prvnímu vítězství v KAHL. Během dalších ročníků se jim podařilo vyhrát KAHL s Pikslou ještě dvakrát. Jako trenéři jsou Dufkové doposud jediní, kteří titul mistra KAHL dokázali obhájit i v následující sezóně.
Pan Dufek hokeji rozuměl a věděl jak moc důležitá je v něm dobrá parta. Dovedl vynadat našim hvězdám, ale také zajít s mužstvem na pivo a se svými hráči si popovídat. Já osobně jsem ho měl rád za jeho bezprostřední rady, po návratu z ledu. Asi nejlepší byl jeho komentář k bránění útočícího hráče : …couvej vedle něj, ….nech si ho jet podél prken, přitlačuj si ho… a pak prudce zabrzdi!!! …..a (soupeř) je v lese!
Mrzí mě, že Vás pane Dufku vedení KAHL nestihne ocenit. Vím že by Vás to potěšilo a vážil byste si toho. Vaše tři trenérská vítězství v KAHL na to bohužel nestačila...

Nyní jste prudce zabrzdil... a jsme v lese!
Trenére, děkujeme Vám za váš přínos nejen našemu mužstvu. Čest Vaši památce.

za HC Piksla Luboš Sedlák