Zilvar si připsal první výhru, Klofani podruhé bez bodu.

Zilvar si připsal první výhru, Klofani podruhé bez bodu.

První říjnovou neděli se na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou odehrálo střetnutí dvou zkušených celků v rámci 4. kola KAHL. Pro domácí Zilvar se jednalo o první utkání v nové sezoně, zatímco hostující Klofani odehráli již svůj druhý zápas, ve kterém těsně podlehli pardubické Piksle. Oba celky měly tedy velkou chuť připsat si své první body do tabulky.

Domácí měli k dispozici hned 3 útočné formace na rozdíl od Klofanů, kterých se sešlo do pole pouze 9. Tento početní rozdíl mohl hrál roli především ke konci zápasu, což se nakonec i potvrdilo. Zilvar měl velmi dobrý vstup do utkání, když už v čase 3:01 skóroval Ondra Barabáš. Že to ovšem nedají domácím Klofani zadarmo bylo více než jasné a v dalších minutách se hra vyrovnala. Ze strany Zilvaru přišly dvě za sebou jdoucí zbytečné vyloučení, ve kterých měli Klofani několikrát šanci skóre dorovnat, což se jim ale nepodařilo. Vše si však vynahradili pár sekund před úvodní sirénou, kdy po samostatném úniku překonal Dostálka Lukáš Pavlík.

Do druhé části tedy měli psychickou výhodu hosté, což bylo na předvedené hře znát. Domácí obrana si však se vším poradila. Přesilovou hru si ve druhé třetině zahrál také Zilvar, ale také bez úspěchu. Když už to vypadalo, že v tomto dějství žádná branka nepadne, dostal se k puku urostlý bek Petr Dohnálek a z levého kruhu propálil mezi betony gólmana Němečka. 2:1 pro domácí!

Do závěrečné části tedy vstupoval Zilvar s těsným náskokem. Hosté se s tímto výsledkem samozřejmě smířit něchtěli a ještě několikrát nebezpečně ohrozili domácí svatyni. Postupně jim však docházely síly a toho v čase 40:44 využilo duo Vencl-Holeček, když první jmenovaný dokázal dostat kotouč za Němečka. Tento gól vnesl na hokejky domácích větší klid a pomyslnou tečku za tímto utkání udělal o necelou minutu později Tomáš Kafuněk, který svou bojovností dokázal Němečka překonat počtvrté.

Zilvar tedy svůj první zápas v sezoně zvládl a už se soustředí na další střetnutí, které se uskuteční příští neděli v Hradci Králové proti domácím Angels.

 

 

Komentáře po zápase

Ondřej Barabáš, v zápase 1+0

"Byl jsem rád, že jsem se zase po téměř roce dostal do ostrého zápasu. Už mi to hodně chybělo. Dneska jsem se do zápasu pořádně nemohl dostat. Ale snad s přibývajícími tréninky a zápasy to bude lepší. Co se týká týmu, tak je super, že jsme vyhráli. Ale jinak je dost co zlepšovat. Hodně jsem se hledali a zmatkovali. Ale byly i světle okamžiky. Je na čem stavět"

Petr Dohnálek, v zápase 1+0

"Dneska se mi hrálo skvěle, cítil jsem se plný sil a energie. S Klofany je to vždy skvělá, férová hra bez jakýkoliv zbytečných faulů a šarvátek. Do RK arény přijeli  pouze s necelými dvěmi pětkami, ale na jejich výkonu to nebylo nikterak znát. Často se stalo, že nás v našem obranném pásmu zamkli a měli jsme co dělat, abychom z toho nedostali nechtěný dáreček do naší sítě... Naštěstí jsem měl možnost si zatrenovat i během roku a plácnout si hokej v zimě na rybníku, což mi velmi pomohlo k tomu, aby se mi po naskočení na led nerozjely nohy jak mladému slůňátku."

Tomáš Kafuněk, v zápase 1+0

"První zápas po dlouhé přestávce byl fyzicky velmi náročný, ale přesto bylo krásné být po tak dlouhé době opět na ledě.Tým soupeřů nám i přes menší počet hráčů na lavičce nenechal nic zadarmo a tak byl celý zápas velice vyrovnaný. Mám tedy radost, že se nám nakonec povedlo díky dobrému týmovému výkonu vyhrát a získat tak první cenné body."Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.