Zápas na poslední chvíli

Zápas na poslední chvíli

V předvánočním čase v sobotu 11.12 jsme na zimním stadionu v Hradci Králové odehráli domácí zápas proti tradičnímu rivalovi HC Klofani. Početně vyrovnaná mužstva už od prvních minut nasadila k svižnému tanečku, akce se postupně přelévaly z jedné strany na druhou a nebyla nouze na krásné hokejové zážitky.

Po gólech ve 3, 4, a 12 minutě první třetiny se týmu Salaše o něco lépe dýchalo a tak se mohl v dalších třetinách lépe soustředit na vlastní hru.  Klofani však nechtěli dát svojí kůži zadarmo a ještě přidali v bojovnosti. A tak se i nadále hrál svižný hokej plný osobních střetů. Musí se pochválit, že tresty byly na obou stranách vesměs neúmyslné a pramenící z přemíry bojovnosti. Je proto namístě poděkovat rozhodčím, jak dobře a citlivě zápas řídili.

Druhá třetina byla na góly chudší, padl jen jeden a Salaš už vedla 4:0

Ani ve třetí třetině nebyla na mužstvech znát únava, rychle se střídalo a stále se hrál výborný hokej. Salaš přidala ještě dva góly. Klofani ale chtěli v Hradci zanechat aspoň čestnou vzpomínku a tak v neuvěřitelném čase dvě vteřiny před koncem zápasu do té doby úspěšnému Jirkovi Hladkému vstřelili svůj první gól.

Všem zúčastněným se proto sluší poděkovat za hezký sportovní zážitek. Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.