I Piksla dala Vincentovi „jedenáctku“

I Piksla dala Vincentovi „jedenáctku“

Vincent dal do zápasu snad nejlepší sestavu sezóny, což se projevilo i v, zatím, největším počtu střelených branek na zápas v sezóně. Gólovému Tempu Piksli odolávali hráči HC Vincent de Paul do stavu 4:4, co způsobilo vedení týmu Piksle malinké obavy, jak asi pro ně zápas dopadne.
Ale když Piksla zvýšila skóre na 5:4 a domácí nevyrovnali, nastal zlom zápasu. Piksla již jenom navyšovala počet branek, domácí nedokázali skórovat, a tak se zastavila až u jedenácteho gólu.

Vedení Piksle po zápase vyjádřili gólmanovi domácích uznání, že vydržel v bráně až do konce zápasu, protože jim samotným bylo gólmana „až líto“.
Musíme připomenout, že tento víkend nemohl nastoupit do brány pro nemoc v podstatě jediný regulérní brankář týmu domácích Jakub Tshöpa, proto musel nastoupit náhradní gólman, který má inspiraci učit se chytat, protože v rámci Charitního turnaje kněží, odehrávajícího se každoročně na Slovensku začátkem února, dostal nabídku na post brankáře za tým Řeholníků, který zatím nemá vlastního brankáře, proto zkušenost chytat ligový zápas je vynikající.
Održený počet gólu ho nezlomil, naopak určitá symbolika ho posiluje ve zbožném přání, protože je členem Misijní společnosti sv. Vincence de Paul:
Kéž by jedenáctka obdržených gólů byla počtem nových řeholních povolání z KAHL do Misijní společnosti.


Má někdo misijní povolání? Ať neváha.


Tak ať za nás všechny sv. Vincent oroduje u Boha.

 Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.