Zilvar v druhém zápase sezóny podlehl Vraníkům.

Zilvar v druhém zápase sezóny podlehl Vraníkům.

Nedělní zápas se domácím v Rychnově příliš nevydařil. Smůla se lepila zilvarovským na paty hned od začátku. Sotva se rozehrálo, první střela Vraníků skončila za zády golmana už ve dvanácté vteřině zápasu. Pak se sice domácí statečně drželi až do 25 minuty, ale další gól se podařilo střelit zase se štěstím pouze hostům, a to hned dvakrát minutu po sobě. Domácí měli na holi mnoho slibných akcí, ale svatyně hostí, jako by byla očarovaná. Ne, a ne to tam padnout. První a jediný úspěch zaznamenal ve třicáté minutě kanonýr Švarc po nahrávce Holečka a snížil tak na 1:3. V zápětí se však dvěma rychlými brankami po sobě ve 32 minutě připomněli opět hosté. Rázem to bylo 5:2 pro hosty. Ve 42 minutě zápasu přidali hosté poslední tečku a skóre bylo 6:1 pro Vraníky. Zilvaři tentokrát měli smolný den i když herně neodvedli úplně špatný výkon, žel koncovky jim tentokrát vůbec nevyšly. U Vraníků dominoval především hráč s číslem 51 Pytlík. Ten s koncovkou rozhodně problém neměl. Méně lichotivé je, že Vraníci vybojovali i počet trestných minut na trestné lavici 6:3. Vše se obešlo bez zranění a Zilvarští pak ještě po zápase nějakou chvíli poseděli, bohužel sami, bez účasti soupeřů. Tak snad příště.

Komentáře po zápase:

Vít Barabáš, obránce HC Zilvar

,,Vždycky začínám chválou a poděkováním, než začnu popisovat, co bylo špatně. Nebude tomu ani teď jinak. Chtěl bych vypíchnout především to, že každý z týmu dal do zápasu, co mohl. Někdo více, někdo méně. A za to bych všem klukům chtěl moc poděkovat. V první třetině byl tlak na soupeře obrovský. Gólových šancí jsme si také vytvořili spoustu, ale bohužel nepadla dobře mířená rána, která by naše úsilí podpořila. A i když se tento zápas moc nepovedl, dohráli jsme ho zodpovědně až do konce. O těch špatných věcech moc mluvit nebudu. Vesměs góly padaly ze stejných chyb a těchto chyb se musíme vyvarovat. Momenty, které byly dobré, budeme trénovat a z těch špatných si vezmeme ponaučení. Hlavně nesmíme zapomínat na smysl téhle ligy. Je to především o společenství a propojování týmů (např. skrze posezení...). To je to, co nás odlišuje od kterékoli jiné ligy, a to, za čím bychom si měli stát. To bych chtěl zdůraznit a vyzvat k tomu i ostatní týmy. Jsem moc rád, že tento duch v našem týmu stále přebývá."

Stanislav Beran, útočník HC Zilvar

,,V začátku zápasu nám to do soupeřovi branky nepadalo, to rozhodlo. Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, ale nám se nedařilo zakončení, do kterého jsme se dostávali častěji. V odpověď na góly soupeře jsme jen pokračovali v pálení šancí. I když pak Švarcík vstřelil gól naděje, nedokázali jsme na něj navázat. Jaký byl důvod prohry? Kromě smůly v zakončení, soupeřův vždy dobře postavený golman a náš nedbalý přechod do obrany. To poslední příště uchopíme zodpovědněji a to ostatní bude v dalším zápase určitě zase o něčem jiném. Střelce na to máme. Nejvíce se mi líbilo, že nám počátečni nasazeni vydrželo až do konce."Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.