Předvánoční klání v Hradci Králové

V předvánočním čase v neděli 18.12.2022  se na hradeckém zimním stadionu odehrál další z mnoha zápasů. Salaš přivítala hokejisty týmu HC Balauři Pardubice.

Už to, že se jedná o derby je samo o sobě zárukou boje, kdy ani jedno z mužstev nedá svoji kůži zadarmo. Hned po úvodním vhození puku a bleskovém nájezdu se hráčům Salaše, jmenovitě Knotek / Srdínko, podařilo doručit dárek v podobě gólu do branky Balaurů.

Bohužel v tu chvíli ještě nikdo netušil, že ze strany Salaše to byla první a zároveň poslední branka. Naopak kluci od Balaurů se nenechali rychlým golem vyvést z míry a v 7. minutě 1. třetiny vyrovnali na 1:1.

Když už to vypadalo, že 1. třetina skončí remízou, podařilo se hráčům Pardubic po pohledné akci přidat rozdílovou branku. Ve 2. a 3. třetině se hokejové situace střídali na obou stranách a díky výborné práci obran a obou brankařů už diváci žádný gól neviděli.

Tím pádem zůstal na kostce na konci utkání stav 1:2.

Po ukončení si hráči sportovně pogratulovali a popřáli zdraví do Nového roku.