Balauři postoupili do semifinále, Klofani ukočnili sezónu se ctí

Balauři postoupili do semifinále, Klofani ukočnili sezónu se ctí

Vítěz základní části a favorit čtvrtfinále, Balauři, si udržel neporazitelnost i po druhém čtvrtfinálovém utkání s Klofany a slaví postup do semifinále. Klofani odmítli prodat svou kůži lacino a po skvělém výkonu ukončili sezónu se ctí. Po několika nevýrazných sezónách mohou hledět k další sezóně optimisticky.

Odvetné utkání se připravovalo poněkud obtížně. Na první navržený termín chrudimský celek nesehnal z důvodu nemoci a výjezdů na hory dostatek hráčů a protože Balaurům se nenaskytl jiný termín, hrozila Klofanům kontumace. Takový postup by ale Pardubické netěšil a tak velice sportovně souhlasili odehrát odvetné utkání opět ve čtvrtečním termínu klofanského tréninku.

Chrudimský celek se pokusil o senzaci a do utkání nastoupil skvěle připraven po všech stránkách. Předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů historie a po většinu času v zápase vedl. Nesmazatelně se do utkání zapsal Michal Kolář dvěma brankami a dalšími zázračnými zákroky gólman Němeček. Předvedená hra však byla zejména výsledkem týmového bojovného výkonu a tak bychom zde mohli jmenovat a chválit každého z hráčů na ledě.

Ke konci zápasu Balauři výrazně zatlačili a dočkali se vyrovnání skóre. Klofani se ještě v závěrečných vteřinách pokoušeli v power play posunout duel do prodloužení.Stav 4:4 ale Balauři udrželi a zaslouženě postoupili do další fáze play-off.Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.