HC Zilvar v prvním zápase porazil HC Vraníky zaslouženě 4:3

HC Zilvar nastoupil do zápasu s Vraníky s určitým respektem. Jednak to byl první zápas sezóny, jednak Vraníci nejsou nijak jednoduchým soupeřem. Prvních 6 minut zápasu byl pro Zilvar určitým hledáním se. Je s podivem a se štěstím, že tuto dobu Vraníci nevyužili k tomu, aby průběh zápasu stáhli pod svoji kontrolu a několika góly si nepřipravili slušnou pozici pro další vývoj zápasu. Jak následně po zápase komentoval jeden z hráčů Vraníků, "...tento moment zápasu jsme zcela podcenili a promarnili veškerou příležitost dostat zápas pod svoji kontrolu...". Zásluhu na tom všem měl mezi tyčemi hlavně vynikající Dominik Novotný, a tak první třetina zápasu skončila bez jediného gólu. Nicméně se Zilvar z úvodu postupně vzpamatoval a zápas herně vyrovnal. Žel v devatenácté minuté druhé třetiny inkasoval po střele Pytlíka první gól a Vraníci vedli 1:0. Ovšem ani ne minutu na to Holeček po přihrávce Lišky vyrovnal na 1:1 a bylo to jako na začátku. Co se nedařilo v první třetině, najednou jako by všichni chtěli dohnat ve třetině další, a tak hned ve 21 minutě opět skórovali hosté a kdo jiný, než Pytlík zvýšil náskok na 2:1 pro Vraníky. To však nezaskočilo opět Holečka, který při přesilové hře přesně nahrál Švarcovi a ten ve 24 minutě nekompromisně vyrovnal na 2:2. Zilvarovské přešla trpělivost pořád dotahovat skóre, a tak kdo jiný, než opět Holeček po přihrávce Vencla navýšil konto Zilvaru na začátku 28 minuty o další branku. Stav po druhé třetině byl tedy 3:2. V úvodu třetí třetiny se opět, kdo jiný, než Holeček ujal náporu, přihrál přesně na hokejku Švarcovi a tato útočná řada znovu při přesilovce navýšila ve 33 minutě zápasu konto Zilvaru na 4:2. Zilvar pak dlouho držel tento stav až do 44 minuty, kdy snížil na 4:3 Marvan po přihrávce Zástěry. Vraníci vycítili možnost alespoň zápas vyrovnat, ale Zilvarovci už byli natolik koncolidováni, že hru nepustili a tento výsledek už udrželi až do konce.  První zápas tedy pro Zilvar skončil zaslouženým vítězstvím 4:3.