V úvodním utkání letošního ročníku KAHL porazili chrudimští Gladiátoři pardubickou Pikslu.

V rámci svého víkendového soustředění si Piksla pozvala do Skutče Gladiátory.

První část přinesla vyrovnanou hru ve svižném tempu. První gól padl až v samém závěru třetiny. Gladiátoři využili

přesilovku, úspěšným střelcem byl Martin Makula, přihrával Aleš Malinský. 1:0.

Nástup do druhé periody patřil opět hostům. Časomíra neukrojila ještě ani minutu a bylo to 2:0. Střelecky se prosadil

Petr Gabriel po příhře od Lukáše Červenky.

O tři minuty později bylo s Pikslou ještě hůře a byl u toho opět Červenka, tentokrát vyzval ke skórování Tomáše Hlaváčka 3:0.

Na konci druhé třetiny vykřesal jiskřičku naděje pro Pikslu Vlasta Kostka pro přihrávce od Honzy Sedláka. 3:1.

V závěrečném dějství přidali Gladiátoři další dva góly (Šikl a Makula), Piksla odpověděla stejnou mincí (Línek a Blažek)

a tak se z konečného vítězství 5:3 radovali loňští vícemistři.