HC Zilvar přidal další zasloužené vítězství a stále se drží v čele tabulky

HC Zilvar dne 26.11.v 17:45 hostil HC Jestřáby. Domácí nastoupili poprvé do zápasu ve zcela nových dresech třetí řady. Hned od začátku bylo jasné, že zápas nebude procházkou růžovým sadem. Kdyby se vedly statistiky o tom, jaký který tým stráví před brankou soupeře více herního času, asi by dnes vedli Jestřábi. Alespoň po úvodním tlaku o tom nemohlo být pochyb. Tlak Jestřábů byl od začátku tak usilovný, až obrana ve druhé minutě nestihla zareagovat na rychlý únik Ondřeje Barabáše do útočné třetiny a ten po prudké střele od mezikruží prostřelil překvapeného golmana Romana Matouška. K velké radosti místních fanoušků se skóre na tabuli rázem změnilo na 1:0 pro domácí. Takovou potupu ale hosté nemohli akceptovat, a tak se ze všech sil vrhli na vyrovnání. Výborná práce obrany, však na domácího Dominika pustila jen minimum střel. Před závěrečnou sirénou šli ještě hosté do oslabení, ale změnu na tabuli to už nepřineslo. Druhá třetina hned od začátku byla opět v plném tempu. Domácí šli sice do oslabení, ale Ondřej Barabáš se opět vytrhl z obranné třetiny směrem k brance soupeře, ale brejk díky sekání obránce Blahy už nedokončil. Zato zkřížené ruce rozhodčího prudce vylétli nahoru a Ondřej krátce na to trestné střílení proměnil na stav 2:0. Úsilí soupeře zápas vyrovnat stouplo o další stupně nahoru. Rychnovský Dominátor však vychytal vše, co se kolem jeho svatyně mihlo, včetně dvou brejků. Bezvýsledně. Stav skóre se ve druhé třetině už nezměnil. Na zvrácení nepříznivého stavu tedy zbývalo už jen posledních 15 minut. Tlak sílil, ale rychnovští nepolevili, spíše naopak. Ve 32 minutě po přihrávce Lišky vsítil svůj hetrik do sítě soupeře opět Ondřej Barabáš a zvýšil stav na 3:0. Jenže Ondra byl při chuti a nesmířil se jen se třemi body kanadského bodování. Naopak nelenil a o tři minuty později nahrál kanonýrovi Jendovi Alexandru Dostálkovi. Ten přesnou dorážkou rozvlnil sít za zády golmana počtvrté a zvýšil tak na stav 4:0. V závěru utkání následovalo pak ještě několik vyloučení na obou stranách i další trestné střílení po faulu na Víta Barabáše, ale změnu skoré to už nepřineslo. Rychnovský Dominátor tak vychytal již druhou nulu v letošní sezoně a v tabulce brankařů se tak stále drží na předním místě. Přejeme mu tímto v dalších zápasech přesnou lapačku i dostatek štěstí.