Není nad to, když se hokej hraje hlavou a neřeší se malichernosti!

Byl jsem Martinem požádán, zda bych mohl napsat výjimečně reportáž, ke včerejšímu zápasu z pohledu hostů. Pokusím se tedy objektivně shrnout atmosféru zápasu, vyjádřenou již první větou v nadpisu. Skutečně je radost se dívat na kvalitní hokej, hokej plný taktických i technických nápadů, dovedností a herní kvality. Nějak tak by se dalo stručně charakterizovat včerejší utkání mezi domácím HC Salaš a hostujícím HC Zilvar. To vše ještě umocnila skutečnost, že zápas se odehrál v královéhradecké hlavní extraligové hale. Hned od první minuty se hrálo ve vysokém tempu a snaha dát první gól byla evidentně na obou stranách. Oba golmani však kouzlili tak neuvěřitelně dobře, že první třetina skončila bez branek. Hosté však ve druhé části zápasu našli v golmanovi skulinku a v osmnácté minutě vymetli několik pavučin v brance domácích.  Postaral se o to aktivní centr Jan Alexandr Dostálek, loni ještě v brankářské výstroji. Možná právě proto věděl, kde jsou brankářovi slabiny a zkušeně toho využil. Ve dvacáté minutě dostal Křehlík dvě minuty za nedovolené bránění a Salaš tak měla šanci s výsledkem něco udělat. Zilvar však domácí téměř k ničemu nepustil, naopak nechybělo mnoho a v oslabení mohli přidat další branku. Hosté tak udrželi vedení dlouhých 6 minut, než došlo k vyrovnání Tomášem Sedláčkem. Přes velkou snahu obou týmů již ve druhé části gól nepadl, a tak se šlo pomyslně do šaten (na střídačky) za vyrovnaného stavu 1:1. Do třetí části šli oba týmy s tím, že je třeba se zápasem rychle něco udělat. Silnější v myšlence byli zřejmě bratři Barabášovi, protože vyvinuli před brankou soupeře se svými spoluhráči takový tlak a zmatek, že to nešlo ukončit jinak, než gólem ve 32 minutě na 2:1 pro Zilvar. A proč bratři Barabášovi? Protože se nejlépe v tom kolotoči zorientoval mladší Vítek, nahrál přesně Ondrovi a ten bleskově uklidil puk dezorientovanému golmanovi za záda. Salaš opět napnula všechny síly k vyrovnání, ale výborný Dominik v brance přímo čaroval. Během celého zápasu vychytal Dominik i několik brejků soupeře a jeho kouzelná lapačka nejednou vychytala i prudké střely namířené do téměř odkryté brány. O devět minut později přišla další sprcha na Salaš. Ve 41 minutě bombou od levého kruhu (z pohledu golmana domácích), Lukáš Holeček nekompromisně prostřelil chytajícího Petra Lukáška a zvýšil tím náskok na 3:1. To byla voda na Salašský mlýn. Hráči Zilvaru se snažili držet střední pásmo, ale o minutu později Dominik vytěsnil Bastlův nájezd a následně v leže s ním bojoval o puk. Útočníkovi se však nakonec podařilo puk přehodit před Dominikův beton a snížit tak alespoň na 2:3. Salaši zbývalo minimum času, a tak vsadili vše na jednu kartu. Zilvar ale opět uzavřel pásmo a dlouho domácí k ničemu nepustil. Na kostce končila 44 minuta, když se podařil soupeři únik po pravé straně, žel útočící hráč Salaše obklopen bránícími hráči Zilvaru asi trochu nešťastně smetl s sebou i brankaře hostí, a i když puk údajně skončil nakonec v prázdné brance, rozhodčí gól neuznal. Krátká debata soupeřky Kašparové s rozhodčím vynesla ještě Zilvaru přesilovou hru, kterou po deseti vteřinách využil Švarc a upravil tak výsledek hry na konečných 4:2 pro hosty.