Tookani v prvním zápase play-off zaskočili Pikslu

Do prvního zápasu play-off nastoupili dva soupeři, kteří se nepotkali v základní části kvůli kontumaci ze strany Tookanů. Favoritem zápasu byla Piksla, jakožto loňský mistr. Nicméně Tookani byli rozhodnuti nedat svoji kůži zadarmo a když jim k tomu ještě dopomohlo štěstíčko hlavně v počáteční fázi zápasu, podařilo se jim „smést“ Pikslu poměrně vysoko 8:4.

Tookani nastoupili do zápasu velice rychle a když se jim v během sedmé minuty podařilo soupeři vstřelit hned tři góly za sebou, vypadalo to na jednoznačný výsledek. Piksla nevěřila svým očím a v první třetině se většinou bránila Tookanům, kterým naopak jakoby všechno hladce vycházelo, což završili v závěru třetiny i čtvrtým gólem.

Do druhé třetiny však Piksla nastoupila mnohem bojovněji a zápas byl velice vyrovnaný. Nicméně ve 25 minutě opět inkasovali. Bohužel stav 5:0 Tookany hodně ukolébal a průběh zápasu se začal obracet. Začátek třetí třetiny byl v duchu mohutného náporu Piksly, která stáhla dokonce na 6:4 a rázem byla opět ve hře. Nicméně Tookani si již nenechali výborně rozehraný zápas vzít a závěrem třetiny upravili dalšími dvěma góly na konečných 8:4.

Zápas probíhal ve skvělém duchu, a i když byli na obou stranách dva vyloučení, nebylo to za žádné zákeřné fauly. Poděkování tak patří i rozhodčím, kteří nepustili zápas k žádným větším incidentům a měli vše plně pod kontrolou.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.