BK ŘKF Polička po dlouhé době bodovala. Šťastně porazila Pikslu.

Vyšší moc sídlící v kanceláři nad depem rolbařů poličské plechareny tomu chtěla, že sobotní zápas domácí ředkve s hostující Pikslou byl na poslední chvíli přesunut z 16. na 12. hodinu. Tomu odpovídal i počet jednoho fanouška v hledišti. Ten navíc dával jasně najevo, co si o zápasu myslí, oči upřené na mobil a sluchátka na uších. Ale zpět k zápasu. Domácí našli zalíbení ve hře na tři útoky a dvě obrany a nejinak tomu bylo i v sobotu. Novinkou byl debut 2. brankáře O. Slaného, který rozšířil početnou hasičskou enklávu poličského celku. Piksla vyrazila na Vysočinu ve skromnějším počtu deseti můžu, včetně gólmana.

Ředkev začala zápas ve svěžím tempu s cílem soupeře obrat o fyzické síly. Snaha, která často končí inkasovaným gólem, se tentokrát s účinkem neminula. Na konci 5. minuty zařídilo první branku obranné duo D. Soukal a M. Nikl – 1:0.  Úspěšné napadání v útočné třetině soupeře přineslo domácím sladké plody i o necelé 2 minuty později. J. Tauer alespoň částečně odčinil hrubé porušení životosprávy, když posnídal svíčkovou s pěti a výstavní šibenicí se dočkal svého letošního premiérového gólu - 2:0. Do konce 1. dějství domácí nabídli hostům ještě dvě přesilovky. V obou případech na trestnou lavici putoval J. Vraspír a „vylepšil“ si tak kariérní bilanci ze 6 na 10 trestných minut. Hosté však pozorného J. Dalíka nepřekonali.

Do druhé třetiny se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí. V 18. minutě musel ale z branky lovit puk i J. Dalík, který do té doby držel svůj tým dobrými zákroky i správně postavenými tyčemi. Za první úspěch hostů z Pardubic byl zodpovědný A. Krátký -2:1. Nervozitu, která se začala pomalu vkrádat na hokejky domácích, ale brzo zaplašilo duo Nespěšný – Neděla. Svojí bezstarostně přímočarou akcí vrátili ředkvi dvoubrankové vedení – 3:1. Oba gólmani předváděli precizní výkon, pozvolna zaplňující se plecharéna si proto již do konce 2. patnáctiminutovky gól nezakřičela.

To byl ovšem jen klid před bouří. Po minutě posledního dějství předvedl překrásnou akci osmnáctiletý útočník Piksly A. Rob a dostál tak slavnému hokejovému příjmení. Jeho střela z levého kruhu na bližší horní růžek branky J. Dalíka vykazovala strojařskou přesnost a tento neměl šanci úspěšně zasáhnout - 2:3. Branku, která jistě obsadí nejvyšší příčky v neexistující soutěži o zlatou přilbu dokázali sportovně ocenit i domácí fanoušci. Již méně však ocenili vyrovnávací branku z 39. minuty. Střela H. Skořepy byla šikovně schována za těla obránců a J. Dalík našel puk až za brankovou čárou - 3:3. Brankové hody pokračovaly. Psala se 41. minuta a na zteč vyrazil domácí kapitán D. Šafář. Poslednímu obránci nezbylo než zatáhnout za záchranou brzdu a na světě bylo trestné střílení. Rozbitý led zasypaný sněhem přímo vybízel k technickému řešení v podobě bekhendového blafáku. A to je královská disciplína D. Šafáře – 4:3. Drama ale mělo další dějství. Čas 44:22 a Piksla jásá! Rodinná idylka – A. Rob přihrává Z. Rob pálí – 4:4. Čas 44:50 a jásají pro změnu domácí. M. Nikl napřáhl k jedné z posledních střel a za záda nešťastného V. Kouby usměrňuje puk nechtěně M. Deml – 5:4.

Zápas se silnou zápletkou a se musel divákům líbit. Houževnatí hosté sahali v oslabené sestavě po bodech a připravila je o ně pouze smůla. Tu však spláchli poličskou jedenáctkou a zajedli klobásami z opravdového masa na poličské faře. Po příjemném posezení se všichni těší na pardubickou odvetu.