Vraníci přeskočili i poličskou překážku

Ideálních fanoušků se našlo celkem 17. Těsně před úvodní buly společně s hráči uctili minutou ticha tragicky zesnulého Miloslava Čejku, brankáře Vraníků. Pak se zápas rozběhl naplno. Vraníci nabídli domácím poněkud volnější tempo než před čtrnácti dny mistrovský Rychnov. Domácí celek nabídku s díky přijal. Proto se hrálo úměrně průměrnému věku obou celků. Góly ale začaly padat brzo. Už v polovině 3. minuty se před domácí brankou zorientoval M. Chalupník a bekhendovou střelu umístil do pravého vinglu 0:1. Vraníci ale rychlé vedení ztratili hned o několik sekund později. Přímo z buly ve středovém kruhu vyrazil na steč P. Schaffer a poprvé v sezoně se zapsal mezi střelce 1:1. V následující přesilovce Vraníků se několikrát vyznamenal J. Dalík, který dostal tentokrát přednost v brankovišti před O. Slaným. Následně se poměr sil na ledě otočil. Domácí s přesilovkou naložili jako obvykle, tedy motáním se ve vlastním pásmu a několika zakázanými uvolněními. Stav po 1. třetině tedy 1:1.

Radost nemnoha domácím fanouškům přinesla hned 1. minuta druhé periody. To se dokázal prosadit poličský univerzál R. Neděla, univerzální hráč působící jako hojivá náplast na jakékoliv bolavé místo v sestavě – stav 2:1. Vedení domácích mělo ale tradičně jepičí život. Už počátkem 21. minuty se do obranné třetiny domácích vřítilo celé stádo Vraníků. J. Pejcha našel J. Karlíka mezi kruhy, ten našel obránce na nedbalkách a J. Dalík našel puk v brance - 2:2. Hosté ze Slatiňan nabídli do konce třetiny domácím ještě 2 přesilovky. Ti s nimi naložili nejlépe jak umějí, tedy alespoň neinkasovali.

Poslední část nabídla nervozitu na obou stranách. Plnou píšťalku práce měli oba sudí. V plném počtu hráčů se hrálo sporadicky, ale činili se oba brankáři. Vraníci postupem času nabyli jistoty, že nejlepším způsobem, jak zvrátit zápas na svou stranu, je nabídnout ředkvi co nejvíce přesilovek. Taktika „trojského vraníka“ se nakonec ujala v 38. minutě, kdy na trestnou lavici usedl hostující P. Bohuněk. Hlavním hrdinou se stal J. Pejcha. Nejdříve se nechal nastřelit obráncem, aby si pro odražený puk sám dojel. Následovalo druhé zostuzení nešťastného beka, tentokrát pohlednou kličkou, a následně průstřel J. Dalíka z úhlu - 2:3. Skóre se již nezměnilo ani přes značné úsilí domácích. Nepomohla ani hra bez brankaře.

Pozápasová trachtace se pro pokročilý nedělní večer tentokrát nekonala. Bodově splašení Vraníci odcválali z Poličky se všemi body a upevnili si první místo v tabulce. Domácí naopak devalvovali minulé vítězství nad Zilvarem a přistáli opět nohama na pevné zemi.