I v odvetě byli Klofani o gól úspěšnější než Piksla

V úterý 8.1.2019 nastoupila Piksla k již k druhému zápasu v novém roce. K odvetě do pardubické arény přijeli chrudimští Klofani. Do ideální sestavy hostům scházeli spolužáci z "vejšky" Macek a Sváča, domácím Dan Línek a David Macků.

Úvod zápasu byl pozvolnější, do tempa se dříve dostali Klofani. Ve třetí minutě využil zmatku v domácí obraně Pavel Vitáček po přihrávce od Karla Korbela.1:0.

O vyrovnání se postaral Zbyněk Rob, nahrával Martin Krátký, na časomíře svítil čas 6:13, - 1:1.

Pardubická radost však trvala pouze jedenáct vteřin, druhý gól hostů přidal opět Pavel Vitáček, tentokrát po asistenci Lukáše Schlingera, 2:1.

Ve čtrnácté minutě zachytil Libor Pivokonský rozehrávku obránců Piksly, jeho střelu brankář Roman Vítek vyrazil, puk za jeho záda však vrátil jeho jmenovec, Roman Ptáček. 3:1. Tímto poměrem skončila první třetina.

Nástup do druhé části hry patřil domácím. Krásným sólovým únikem, zakončeným střelou do "šibenice" se blýskl Jakub Kostelecký, čas 16:30, - 3:2.

O minutu později byl zas rozdíl skóre o dva góly ve prospěch hráčů v červeném. Svůj druhý gól v utkání přidal Roman Ptáček, tentokrát mu nahrál Petr Polanský. 4:2.

Večer dvougólových střelců uzavřel Jakub Kostelecký, ve dvacáté osmé minutě, po přihrávce od Hynka Skořepy, upravil skóre na 4:3. Tento stav svítil na "kostce" i po dvou třetinách.

Poslední třetina se nesla ve snaze Piksly o vyrovnání, Klofani však hrozili rychlými protiútoky. Jeden takový musel ve třicáté osmé minutě řešit Robert Šena hákováním, neuplynula ani minuta a musel si k němu přisednout spoluhráč kvůli špatnému střídání. Klofanům se rázem nabízela možnost přesilové hry 5 na 3. Zde se opět předvedl Kostelecký který si "uzmul" puk a téměř minutu ho nikomu nepůjčil a Piksla se ubránila.

Protože se v posledn třetině nenašel nikdo, kdo by s zapsal do gólových statistik, skončila i odveta těsným vítězstvím Klofanů 4:3.