BK ŘKF Polička schytala doma debakl

Hosté přijeli s dvěma obrannými dvojicemi a sedmi útočníky. To domácí se na sestavení alespoň dvou formací dost nadřeli. Vysoká marodka, jarní práce na zahrádkách a kulminující plesová sezona staly se toho příčinnou, že byl k dispozici jeden jediný ryzí obránce. Povolávací rozkaz tedy dostal Standa Grubhoffer, který již poněkolikáté sundal hokejku z pomyslného hřebíku. O další dvě pozice v obraně se losovalo. Nejkratší zápalka byla tradičně narafičena na kapitána D. Šafáře, posledním nešťastníkem se stal R. Neděla.

Zápasy s mladými Balaury se vyznačují obvykle vysokým tempem a nasazením, stejně tak tomu bylo i tentokrát. Podobně jako v pardubickém zápase se stejným soupeřem, první udeřila „békáředkef“. Psala se 4. minuta a po přihrávce J. Brůžka se prosadil J. Nespěšný 1:0. Ke smůle domácích to byla na dlouho jejich poslední potentní akce. V několika vyložených šancích se následně ocitl P. Schaffer, ztroskotal však na výborném Třináctém. Změnu skóre na 2:0 a první kanadský bod v sezoně rázně odmítl J. Vraspír střelou do břevna. Nelenili ale ani hosté z města perníku, několik horkých situací musel uhasit J. Dalík.

Ve druhé třetině začali dominovat hosté. Vědomi si faktu, že v řadách soupeře se vyskytuje nejeden hráč ve věku jejich dědečků, hru výrazně zrychlili a zdůraznili. Taktika přinesla hostům brzo první sladké plody. V 17. minutě napsal úvodní takt svého hokejového koncertu D. Teplý, když nahrál na vyrovnávací gól V. Oulehlovi – 1:1. O necelou minutu později sám otáčel zápas na 1:2. Do konce druhé dvacetiminutovky stihl ještě zvýšit na 1:3.

Pokud domácí chtěli pomýšlet na bodový zisk, mohli tak činit pouze 2. minuty poslední třetiny. Tehdy svůj hattrick završil nepolapitelný D. Teplý - 1:4. Pozitivem pro domácí bylo alespoň to, že je hosté naučili rychle střídat, což se doposud nepovedlo žádnému z trenérů. To bylo ale pozitivum jediné. Diváci tak mohli sledovat další dvě branky hostů o které se postarali opět Oulehla a Teplý – 1:5. Domácí sice v závěru stihli ještě vsítit dva góly zásluhou V. Šafáře a mistra kuriózních gólů J. Brůžka. Úplný závěr ale patřil opět Balaurům, kteří skórovali také ještě 2x a stanovili tak celkové skóre na 3:8.

Balauři si tentokrát z Poličky odvážejí jednoznačné a zcela zasloužené vítězství. Boj o 3. místo tak mají ve svých rukách. Naopak ředkev je horký kandidát na poslední místo v letošním ročníku KAHL. Právě takové umístění je však branou k dosažení jiného pozoruhodného výsledku. V případě že by prohrála i přátelský zápas s pražskými Tookany, lze s trochou nadsázky tvrdit, že obsadí pomyslné 8. místo v sedmičlenné soutěži. A to je úspěch, jaký zaznamenal snad jen Jára Cimrman svým prvním autem v historii šachu. Zveme proto všechny věrné fanoušky 16. 3. do Rychnova nad Kněžnou na finálový den, kde se mohou přepisovat dějiny.