Finále KAHL s vůní derby

Předem bych chtěl jménem všech hráčů obou mužstev poděkovat organizátorům za úsilí.

Neuplynulo ani čtrnáct dní a Vraníci s Klofany stáli na modrých čarách znovu proti sobě. Tentokrát ale nervozita byla neměřitelná, šlo o titul mistra a tím i celkového vládce letošního ročníku. Minulý zápas hodila obě mužstva za hlavu a začínalo se od nuly. Opatrný začátek finále je možné přičíst nervozitě všech hráčů v obavě neudělat chybu. Nebo tomu, že v temné šedi vesnického stadionu mohli mít výhodu mladší hráči týmů, hrajících „řízné“ finále B, kteří mají stále ještě dobrý zrak. Na hřišti se tedy od začátku nejlépe orientoval pouze rozhodčí, který je jako hráč domácího Zilvaru na podmínky zvyklý… Časoměřiči měli tedy poprvé práci až v páté minutě, kdy Chalupníkovo sólo dorazil za Krejčího Rubič; 1:0. Za dvě minuty Vraníci navýšili zásluhou spolupráce Tlapáka se střelcem Opavským vedení na 2:0. Do konce první třetiny změnili slatiňanští zápis ještě dvakrát, ale pouze v kolonce trestů. Klofani oběma výhodami pohrdli  a góly nepřidali, i když několik slibných akcí předvedli jak Břeh, tak Honza Vitáček. K zakončení se dostal i Honzův bratr sniper Pavel, ale nebylo mu, jak se říká, přáno. První třetina skončila tedy poměrem dva k nule.

Druhá třetina se nesla pod taktovkou chrudimské party a Vraníci se bránili s vypjetím nejvyššího úsilí. Akcie vítězů základní části a čisté konto držela opora slatiňanských a gólman s nejmenším počtem inkasovaných gólů v základní části v poměru k odchytanému času Tomáš Beksa. Čelil několika nebezpečným pokusům Klofanů a hlavně jeho zásluhou zůstal poměr vstřelených gólů po druhé třetině nezměněn.

Po třiceti minutách už byla obě „stará“ mužstva kompletně rozkoukaná a cestu k brance hledali další borci. Nejprve po příhře Nováka skóroval Tlapák; 41. minuta 3:0. A za další minutu proběhl již vyšlapanou cestičkou znovu Rubič a po spolupráci s Jochcem uzavřel gólový účet na 4:0. Scénář třetí třetiny věrně opisoval první a tak zápis utkání rozšířily ještě tři vyloučení Vraníků. Klofani sice tloukli na vrata silně, ale zůstalo zamčeno. Vítězem letošního ročníku se tedy poprvé stali Vraníci a Klofani zkompletovali stříbrný hattrick.

Všem hráčům ligy a jejich rodinám přejeme hezké hokejové prázdniny!

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.