Balauři hostili čtvrtfinálovou předpremiéru s Poličkou

Lépe do zápasu vstoupila Polička. Jako první se podařilo dostat puk za Špačkova záda Niklovi a to ve 14. minutě. I když diváci mohli sledovat velmi živou třetinu s šancemi převážně na strané Balarů, tak se do konce třetiny stav nezměnil a první třetina tak skončila za stavu 0:1 pro Poličku

I do druhé třetiny vstoupila lépe Polička, kdy dvěma tečovanými góly Krále a Marečka zvýšili své skóre na 0.3. Pravidelní diváci Balaurského hokeje, by to jistě již zabalili s tvrzením, že Balauři spíše darují třetí třetiny svým soupeřům, než že by konali hokejové zázraky. Nicméně sklaní dviací, kteří byli svědkem obratu v Hradci Králové moc dobře věděli, že ještě není dobojováno. Naději domácímu mužstvu dodal střelecky nejúspešnější nováček David Dymák, kterému se podařilo ujet obranné dvojci a obelstít Slaného.O minutu později započal svoji hattrickovou šňůru i další Balaursky novinek Michal Turyna, který v 28. minutě svým druhým gólem v zápase vyrovnal.

I když si Balauři moc dobře uvědomovali, jak zodpovědně je třeba udržet toto nové skóre, tak se přeci jen Poličce podaŕilo hned v dalším střídání odskočit znovu o gól. Zasloužil se o to přímo kapitán poličky David Šafář. Druhá, gólově bohatá a divácky atraktivní třetina tedy skončila 2:4 pro Poličku.

Hned v 31. minutě prostřelil Slaného Michal Turyna potřetí a vysloužil si tak první hattrick v sezóně. O minutu pozdéji zabodovala i Balaurská druhá lajna, když se v předbrankovém prostoru lépe zorientoval V.Deml a upravil skóre na 5:4, čímź Balaury poslal do vedení. Kdo věřil v zázračný comeback Balaurů, tak se skutečně dočkal. Ve třetí třetine jiź  totiź skórovali pouze domácí. Ve stejné minutě jako V.Deml se prosadil i kanonýr Kvapil, a ve 42. minutě nejproduktivnější hráč draků Teplý.

Nutno dodat, že Polička byla velmi vyrovnaným soupeřem. Vzhledem k výsledku tyto dva celký čekají ještě 2 vzájemné zápasy v play-off, které nabídnou zajisté velmi atraktivní podívanou, a určí účastníka v boji o medaile.