Zilvaru vyšel začátek, Piksla šesti góly ve druhé třetině otočila zápas. Hatrickem se blýskl Jindra Barabáš a Dan Línek

V úterý 8.10. v 19 hod. ve velké hale pardubické arény přivítala domácí Piksla ambiciozní celek Zilvaru z Rychnova. Hosté měli k dispozici kompletní tři pětky, domácí nastupovali s třemi útoky a čtyřmi obránci.

Stává se pomalu pravidlem, že domácí Piksla má velmi pomalý nástup, naopak mladíci ze Zilvaru, vlétli do zápasu jako blesk. Skóre otevřel ve druhé minutě, kdo jiný, než Jindra Barabáš po přihrávce od Jana Švarce. 0:1.

Hra se postupně vyrovnala a ke konci první třetiny se Piksle naskytla příležitost k vyrovnání. Za sekání byl vyloučen Stanislav Beran. Stačilo pouhých třináct vteřin a touš se třepetal v síti. Neradovali se ovšem domácí, ale opět hosté. Puk zachytil Vojta Barabáš a poslal do brejku bratra Jindru a ten se obvykle v těchto situacích nemýlí. 0:2. Tímto stavem skončila první třetina.

Druhá část utkání patřila jasně domácím. Po půl minutě hry snížil na 1:2  Adam Rob přihrál mu jeho otec Zbyněk.

Vyrovnání přišlo na začátku devatenácté minuty. Po příhře od Davida Macků pálil od modré čáry Pepé Dospěl. 2:2. Ještě v téže minutě dokončil obrat ve skóre Zdeněk Blažek. Parádní přihrávkou za obranu ho ke skórování vybídl Boby Šena. 3:2.

Tentýž hráč se provinil o dvě minuty později hákováním. Rychnovští se své výhody chopili o poznání lépe než domácí, stačilo jim pouhých deset vteřin a bylo vyrovnáno. Nahrával Petr Lukeš, skóroval František Vencl. 3:3.

Potom přišla chvíle pro Dana Línka. První gól dal ve dvacáté šesté minutě, druhý ve dvacáté sedmé. Asistovali Robovi, nejprve Zbyněk, potom Adam. 6:3.

To už bylo příliš na Jana A. Dostálka a tak přepustil své místo v bráně Dominikovi Novotnému i ten však musel brzy kapitulovat . Svůj druhý gól mu vstřelil Blažek po přihrávce od Marka Sádlíka.6:3.

Úplný závěr třetiny patřil Zilvaru. Jak říká Karlos Terminátor Vémola: "Dokud není konec, tak není konec".  O tom se přesvědčili domácí, když jim vteřinu před koncem vstřelil svůj třetí gól Jindřich Barabáš. 6:4.

Dan Línek se nedal zahanbit a také on završil svůj hatrick, stačilo mu půl minuty hry v závěrečné části. 7:4.

V třicáté třetí minutě se provinil sekáním Martin Štěpánek, domácí se však bránili úspěšně.

V třicáté deváté minutě proměnil svůj únik David Macků, do kterého ho vyslal Robert Šena. 8:4. Odpověď Zilvaru však byla rychlá, vzápětí snížil František Vencl po přihrávce od Honzy Švarce. 8:5.

Když nevíš, co s pukem, tak vystřel. Tímto pravidlem se řídil Jan Žatkuliak, novic v dresu Piksly a svoji premiéru tak ověnčil gólem. Stanovil tak konečný účet zápasu na 9:5.