Klofani podlehli Jestřábí přesile

Čtvrteční večer připravil další utkání domácího celku, který se poprvé popasoval s nováčkem soutěže, Jestřáby z Kunětic. Ti se dostavili na zápas velmi natěšení, o čemž svědčila jak návštěva fanoušků v hledišti, tak počet Jestřábů na ledě 16 + 1! Oproti takové záplavě vyhlíželo mužstvo Klofanů v počtu 11 + 1 jako rodinka na veřejném bruslení.

Zápas začal ve svižném tempu a hosté se brzy radovali z vedení. Martin Jírek našel v mezikruží Zvěřinu a ten pohotově z otočky přesně zamířil k tyči - 0:1. Kdo by si ale myslel, že domácí po této brance složí zbraně, ten by se mýlil. Trpělivou hrou se Klofani rychle otřepali a nebezpečně hrozili před brankou soupeře. Snad jen nižší střelecká potence mohla za to, že do konce třetiny dokázali pouze srovnat skóre, když se před brankou prosadil svým důrazem Kulhavý - 1:1.

Do poloviny utkání bylo možné sledovat velice vyrovnaný duel. Pak ovšem domácím začaly přeci jen ubývat síly a soupeř těžill ze své početní převahy a přeci jen o dost nižšího věkového průměru. Nasazení Jestřábů bylo extrémní, někdy až na úrovni kamikaze, což vyvolávalo obavy o zranění samotných hráčů či soupeře.

Stupňující tlak hostí však paradoxně vyvrcholil v době vlastního oslabení. Ke ztracenému kotouči se dostal Pražan a protože jeho spoluhráči odjížděli na střídačku, nahodil kotouč na domácí branku. Puk se nepříjemně skryl jinak fantasticky chytajícímu Němečkovi a ke zděšení všech pouze škrtl o připravenou lapačku a zapadl za brankovou čáru - 1:2.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení statečného boje Klofanů, kteří i přes nepříznivé skóre a ubývající síly vzdorovali soupeři, který po vedoucí brance převzal iniciativu. Všechny pokusy skórovat ale likvidoval skvělý Němeček, který ze svého arzenálu vytahoval jeden senzační zákrok za druhým a dále držel šance domácích alespoň na vyrovnání skóre.

Nakonec to byli ale opět hosté, kteří se radovali ze vstřelené branky. To Jestřábi uzamkli domácí v jejich obranné třetině, Čeřovský v mezikruží místo střely nakrátko přihrál na pravou stranu Bugelovi a ten krátkým příklepem k tyči přinesl definitivní jistotu vítězství hostí - 1:3.

Konec utkání z důvodu vypršení času a vjezdu rolby přišel v pravý čas, protože chvíli předtim Klofanům zatrnulo, když na nekrytý kotouč před brankovou čarou vystartoval v plné rychlosti jeden z Jestřábů a místo bezpečného zabrždění sestřelil zasahujícího domácího brankáře a skončil i s ním v brance. Naštěstí se vše obešlo bez zranění, které by za rozhodnutého stavu bylo o to více zbytečné.

Soupeř zaslouženě porazil domácí tým a připsal si ve své premiérové sezóně další dva body. Některé nebezpečné momenty pramenící z přemíry snahy ale patřily přesně mezi situace, které kazí radost ze hry, protože utrpět v amatérském hokeji nepříjemná zranění si asi nikdo z nás nepřeje.