ŘKF Polička nadělovala v Chrudimi Slatiňákům

V sobotu přivítal zimní stadion v Chrudimi vzácnou návštěvu z Poličky. Domácí se projevili jako dokonalí hostitelé a „darovali“ soupeři výhru 0:8, aniž by však chtěli.

Vraníci na oplátku dostali také dárek: školení z hokejových dovedností a týmové souhry. Nezbývá, než krátce shrnout průběh utkání. V první třetině se již ve třetí minutě prosadil Král – asistence V. Šafář. Další góly následovaly v téměř pravidelných odstupech. V sedmé minutě se trefil Šimon (Lorenc), o čtyři minuty později Dvořáček (V. Šafář), ve 14. minutě využil přesilovku Tauer (Vraspír M.).

Jak první třetina skončila, tak druhá začala.  Již po dvou minutách lovil puk ze své sítě domácí Čejka. Hosté již pochopili, že se svátečně naladěnými soupeři nemusí nikam spěchat, ale i tak do konce třetiny zvládli navýšit skóre na pohodových 0:7. Bodový zisk do osobních statistik si připsali D. Šafář, Král (D. Šafář) a Lorenc (Vraspír M.).

V závěrečném dějství si ŘKF  pohlídala bezpečný náskok a Vraníkům nedovolila ani jednu výraznější šanci na odčarování Břenkovy branky. Snad kromě jediné nebezpečnější střely, která ovšem skončila na tyči. A tak museli domácí skousnout po vydařeném úvodu sezóny nejvyšší prohru za dobu svého působení v KAHL, když na konečných 0:8 stanovil skóre dvě minuty před závěrečnou sirénou v přesilové hře V. Šafář po nahrávce Dvořáčka.

Nejlepším hráčem domácích tak byli po zásluze vyhlášeni fanoušci, kteří povzbuzovali svůj tým i přes pro něj nepříznivý vývoj zápasu až do konce; a že byli slyšet! Díky za skvělou kulisu.

Jak utkání probíhalo se můžete podívat na detailu zápasu.