Dračí premiéra v nové sezóně

Hlad po vítězství byl na domácích silně znát od první vteřiny. Nasadili vysoké tempo, které sice diváky bavilo, ale zase vzbuzovalo obavy, jestli bude udrženo. Skóre otevřel v čase 1:10 Balaur Tajovský. Tento gól rozproudil domácí fanoušky. V čase 4:23 navýšil náskok Kvapil starší. Dvoubrankový odstup vysadil balaurské příznivce na vlnu euforie. Takovýto vývoj totiž popravdě, s přihlédnutím k výkonům v minulé sezoně, příliš neočekávali. Vraníci už se posléze očividně rozehřáli, takže stav 2:0 vydržel až do pauzy navzdory stále svižnému tempu.

Druhá třetina znamenala změnu charakteru zápasu. Ten byl charakterizován především výkonovým propadem domácího celku, který nepřesnostmi nešetřil. V čase 15:25 sice do třetice rozveselil pardubické Kvapil starší vsítěným gólem, jenže odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat. Časomíra ukazovala 18:37, když na 3:1 snížil Karlík. A jen 35 sekund stačilo jeho spoluhráči Kubešovi, aby si vzal příklad a upravil skóre na 3:2. V tuto chvíli to s domácími vypadalo bídně. Herní projev byl nemastný, neslaný a soupeř byl očividně na koni. Tak se ztuha zápolilo dále, šance byly na obou stranách a Balauři se pomalu vzpamatovávali, i když stále byli pozadu. Blížil se konec druhé třetiny. Napětí stoupalo, protože všem bylo jasné, že kdo dá gól před koncem této třetiny, tedy tak zvaně „do šaten“, ten bude mít velkou šanci strhnout vítězství na svou stranu. K radosti většiny přítomných to byl Balaur Teplý, který pouhých 6 sekund před koncem zvýšil náskok na 4:2.

Ve třetí třetině jakoby z pardubických spadla bázeň a vrátili se ke svojí hře. Krátce po zahájení, v čase 30:33 vstřelil branku Kvapil starší, čímž zavšil hattrick a stanovil skóre 5:2. Ztráta motivace byla na soupeři citelně znát, přesto však nehodil flintu do žita a dál se snažil předvádět pohledný a nebezpečný hokej. Čas 31:37 znamenal další změnu skóre, na 6:2 zvýšil Tajovský. Tempo zápasu mírně zvolnilo, to však ale neznamená, že se diváci nemohli těšit z nebezpečných akcí. Při jedné takové prostřelil domácího brankáře Urválek (36:24), který udal konečný stav zápasu.

Průběh utkání bohužel nelze označit za 100% hladký, došlo k několika poněkud drsnějším střetům a také slovním potyčkám. Doufáme, že oba týmy zapracují na disciplíně svých hráčů.

Tyto drobnosti ale nezkazily divákům příjemný sportovní zážitek, který rozhodně stál za shlédnutí.