Balauři opět podlehli na domácím ledě.

Dne desátého prosince přivítali pardubičtí Balauři na domácím ledě Tookany z Prahy. Oba týmy s náporem neotálely a snažily se vsítit rychlý gól. To se povedlo Balaurům v čase 1:37 zásluhou Teplého. Svižný gól rozvířil emoce v hledišti a diváci vzrušeně očekávali další vývoj zápasu. Další rychlé góly vzápětí ale nepřišly, a tak publikum postupně poněkud vychladlo až do času 12:23 kdy se o další branku postaral Vít Kouba z domácího týmu. Tato branka měla sice blahodárný vliv na náladu jak Balaurů, tak jejich fanoušků, ale herní projev šedých dresů ovlivnila negativně – jako kdyby získaly pocit jistoty a polevily v tempu i důslednosti, což se hrubě nevyplatilo. V čase 12:50 snižoval Vlasatý a poté (13:52) Šika. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina probíhala ve znamení neustálého zápolení, v němž ani jeden z celků nezískával jednoznačnou převahu. Veselejší byli hosté, kteří se zásluhou Martina Herolda ujali vedení v 18. minutě. Optimismus spojený s pěkným nástupem domácích do zápasu tímto definitivně vyprchal a  na pardubické fanoušky dolehla lehká úzkost. Avšak jasným vzkazem, že draci ještě zdaleka neskončili, byla branka Severýna (23:44), který se postaral o stav 3:3, jenž vydržel až do pauzy.

Diváci s napětím čekali začátek rozhodující třetiny. Ten byl ale spíše opatrnější. Gól nepadl až do 40. minuty. Podruhé v zápase se radoval hostující Šika. Domácí fanoušci se jali mocně podporovat svůj tým. Čas neúprosně kvapil, nervozita stoupala jak zlatá horečka a s Balaury to vypadalo bledě. Pak ale prostřelil Tookanského gólmana Václav Kouba. V tom momentě se pardubickým příznivcům vrátila krev do žil a propukli v mohutný jásot. Přetahovaná pokračovala dál a už to vypadalo, že tento vyhrocený zápas skončí smírnou remízou. Jenže dvě a půl minuty před koncem nahodili Tookani puk před dračí branku, ten byl tečován kolmo nahoru a všichni hráči ze skrumáže před brankou o něm ztratili přehled. Prvním, kdo si povšiml dopadnuvšího kotouče, byl Tookan Petr Herold, který měl to neobyčejné štěstí, že se přímo před ním nacházela odkrytá branka. Nezaváhal a určil konečný stav zápasu 4:5.

Utkání přihlíželo přibližně 40 diváků.

Výsledkem je, že se Tookani nyní nacházejí na čtvrtém místě tabulky s pěti body, Balauři je hned následují s čtyřmi body na pátém místě.