Balauři na domácím ledě znovu neuspěli plným počtem bodů.

Do utkání vstoupila lépe Polička. Jakékoliv pokusy Balaurů o zaskočení soupeře vyšším tempem hráči ve žlutém nemilosrdně překazili a proto musel už ve třetí minutě lovit brankář Třináctý puk z branky. Střela zblokovaná obráncem se dostala k nestřeženému kapitánovi Davidu Šafářovi, který tak mohl otevřít skóre. Odpověď Balaurů na sebe však nenechala dlouho čekat, i když gól přišel se štěstím. Po nahození z rohu do brankoviště od Jakuba Kvapila se puk odrazil od nešťastného obránce přimo mezi nohy brankáře. 1:1. Od tohoto momentu se chopily iniciativy na delší dobu domácí. Těsně před koncem 1. třetiny se po střele Romana Kvapila prosadil nádhernou tečí opět mezi betony útočník Balaurů Vojtěch Deml. Druhou třetinu otevřel gólem v oslabení Sochůrek. Střela, která brankáře Břeňka zasáhla, dále putovala přes jeho ramena přímo do sítě. Polička se však nehodlala vzdát. Tempo se ustálilo a ve 27. minutě snižoval po domácí chybě na buly Jiří Vraspír. To se ovšem nelíbilo Jiřímu Mikuleckému, který se rozhodl si návrat po zranění zpříjemnit skvělým gólem z brejku, kdy ve velké rychlosti zakončoval ještě navíc v pádu. Ještě před koncem třetiny se nechal vyloučit hostující Šafář. Pramálo mohl tušit, že bude jen pár vteřin po jeho vyloučení snižovat jeho spoluhráč Schaffer z brejku, jelikož si Balauři při snaze postavit útok špatně přihráli puk na modré čáře. Do poslední třetiny se tak nastupovalo za stavu 4:3. Tento stav však netrval dlouho. Petr Schaffer se zmocnil puku a střelou přes obránce vyrovnal na 4:4. Tato situace vlila novou energii fanouškům, kteří se rozhodli mohutným povzbuzováním dovést svůj tým k vítěztví. Balaurům to však nebylo nic platné. Svatyně hostů odolala jakýmkoli dalším pokusům o rozhodující gól, proto se oba týmy rozešly s jedním bodem. Utkání přineslo pěkný a dynamický hokej, ve kterém oba týmy nešetřily důrazem. Ke skvělé atmosféře přispěli jako vždy hlasití domáci fanoušci, kterým však statečně sekundoval méně početný, o to však odhodlanější fanklub Poličky.