Prvním finalistou Klofani! Chrudimský tým vydřel v Poličce těsné vítězství

Od úvodního vhazování se do obranného pásma Klofanů valila jedna žlutomodrá vlna za druhou. Napadáním hluboko v obranném pásmu soupeře se ředkvi dařilo rozleptávat rozehrávku hostů a často se zabydlovat před brankařem Kočím. Protože ale snaha domácích byla jalová, typicky pro první třetinu, museli se změny skóre ujmout hosté. V polovině 14. minuty napřáhl J. Břeh na modré čáře a překvapil M. Břenka - 0:1. Domácí sice reklamovali hráče v offsidu při gólové střele, ale u rozhodčích, tedy u pana Evžena Musila, pardubické hokejové legendy, ani u Erika Vápeníka, syna poličské hokejové legendy zastání nenašli.

Hned v 1. minutě druhého dějství naordinovali Klofani soupeři další hořkou meducínu. A opět u ní byl pan doktor J. Břeh – 0:2. Od této chvíle byla minulostí i optická převaha domácích a hosté začali hru kontrolovat. Další průběh ale také přinesl divákům milé zjištění, že ne všechny rytíře už sežrali draci a někteří dokonce oblékají dres Klofanů. Jeden takový hokejový šlechtic změnil svým svědectvím verdikt arbitrů ve prospěch svého soka a vysvobodil ho tak od pobytu v časomorně. I domácí záhy ukázali, že jim není fair-play cizí. Povzneseni z předchozích událostí, naskákali na led v šesti kusech a odmítnutou početní výhodu svému soupeři s díky vrátili. Klání radost pohledět. Naopak značně neradostný pohled skýtal ukazatel skóre pro domácí fanoušky, když ve 28. minutě upravil T. Vitáček na 0:3. Tímto výsledkem také skončila druhá třetina, a zatímco po ledě kroužila pomyslná rolba, domácí v kabině hledali recept na zdramatizování duelu.

A našli! Předepsali si gólové projímadlo. To, co se strhlo na začátku třetí třetiny se totiž dá nazvat pouze a jedině domácím gólovým průjmem. V čase 30:12 vybídl ke skórování D. Šafář svého bratra Václava – 1:3. Hned po dalších 12 sekundách, tedy v čase 30:24 musel lovit ze sítě R. Kočí další kus. Zde je paralela s výše uvedeným střevním problémem zvlášť přiléhavá, protože prudkou přihrávku T. Lorence poslal do branky J. Vraspír nekompromisně svoji pravou hýždí 2:3. A za další 2 minutky bylo vyrovnáno, T. Lorenc vypálil nechytatelný projektil, za kterým se R. Kočí mohl jen ohlédnout – 3:3. Domácích bylo rázem plné hřiště, ale hosty držel nad vodou výborný R. Kočí. A tak se stalo, co muselo. Na původně nevinnou vyjížďku s pukem se vydal O. Svačinka. Svědomitě dbal na to, aby se nedopustil rychlého pohybu, který by mohl spící obránce probudit. Takto se dostal až před M. Břenka, kterého také překonal 3:4. To se psala 41. minuta. Domácí se tak ocitli znovu ve svízelné situaci. Sám střelec poslední branky nabídl domácím ještě početní výhodu, domácí ji ale nevyužili a nevyužili ani powerplay v posledních sekundách zápasu. Z těsného vítězství a postupu se tak radovali hosté z Chrudimi.

Krásný zápas si zasloužil také krásnou tečku. Tou se stalo tradiční posezení na poličské faře. Hosté se radovali z vybojovaného finále, domácí nesmutnili. V souboji o 3. místo rychle našli výhodu v podobě cca dvou bonusových hodin, kdy se budou moci držet půllitru a vést silácké řeči na téma další sezóny. Nelze tedy než říci, že generálka na sobotní hokejový svátek se více než vydařila.