Ředkev zažila debakl

Dle očekávání se iniciativy v úvodu zápasu chopili hosté. Domácí však vybudovali neprostupný obranný val, který na dlouhých 88 sekund bezpečně uzamkl domácí obrannou třetinu. Ale hned poté přesně zakončil M. Severýn – 0:1. Domácí se ale dokázali oklepat, když se o vyrovnání počátkem 4. minuty postaral domácí tank V. Šafář 1:1. Přesně o minutu později si špatně vyložil slovo disciplinovanost domácí P. Čípek a zbytečným faulem se poslal na dvouminutovou dovolenou. Ta mu ale předčasně skončila již po deseti vteřinách, kdy předvedli krásnou souhru T. Tajovský a J. Kvapil – 1:2. Již za 7 sekund bylo s domácími ještě hůř, to se prosadil V. Kouba - 1:3. Mírně otřesení domácí se snažili zastavit brankostroj Balaurů a to se jim podařilo až do desáté minuty, kdy se o další bleskové využití přesilovky postaral V. Deml 1:4. Na konci 12. minuty upravil skóre do podoby blížící se debaklu D. Teplý – 1:5. Ukonejšeni výrazným vedením však Balauři zapomněli na svátečního střelce J. Kalvodu, který tak mohl po několika hubených sezonách rozvlnil síť – 2:5.

Zatímco první třetina byla výrazně v režii mladých Balaurů, ve druhé třetině začali domácí hru postupně vyrovnávat. Odměnou jim byl gól znamenající návrat do zápasu, postaralo se o něj bratrské duo D. a V. Šafář 3:5. Ke své škodě však domácí žádnou z dalších slibných příležitostí nevyužili. Hosté tak museli trestat. Prostor při hře 4 na 4 svědčil nejvíce hvězdě hostů – D. Teplému, ten si udělal z domácích hráčů tréninkové kužely a upravil skóre na 3:6. O dvě a půl minuty později uzavřel své hokejové běsnění hattrickem tentýž hráč a šance domácích na body byly definitivně pryč 3:7.

V poslední dějství se domácí potýkali kromě úbytku fyzických a morálních sil také s úbytkem hráčů. Už ve druhé třetině se po jemném a nevinném souboji u mantinelu odbelhala ofenzivní hvězda domácích P. Schaffer. Po jiném bezkontaktním souboji musel J. Vraspír oplakat svůj přepůlený plexisklový koš. Ředkev tedy musela již poněkolikáté v zápase přehodnotit svůj cíl. Nový zněl: „nedostat 10“. Po zásazích hostů na 3:8 (A. Krištof) a 3:9 (J. Kvapil) splnili cíl za domácí ledaři, protože ukončili zápas pro vypršení času.

Že to domácím v současnosti nejde nejen na ledě, ale ani v kuchyni se hosté z Pardubic přesvědčili na faře. Tentokrát se podávaly párky poněkud esteticky degradované. To ale milým hostům nevadilo a zasloužené vítězství spláchli lahodnou jedenáctku.