Vstup do nové sezóny vyšel lépe Piksle, brankář Vítek vychytal se Salaší nulu.

K prvnímu domácímu zápasu si pardubická Piksla pozvala tým Salaše z Hradce Králové. Zatím co sestava hostí nedoznala od loňského ročníku výraznějších změn, v dresu domácích se představilo hned pět nových hráčů a jeden navrátilec. Oba týmy se musely též obejít bez potrestaných hráčů. Salaši chyběl Roman Adámek a Piksla postrádala celý první útok Línek - Kostelecký - Blažek. Od první minuty se hrál rychlý, útočný hokej a oba brankáři prokazovali své kvality. Na první gól se čekalo až do třinácté minuty. Autorem branky byla mladá puška v bílém, sotva osmnáctiletý Adam Rob, nahrával Hynek Skořepa.1:0. Ještě neutichl jásot dvoučlenného kotle domácích a bylo to 2:0. Puku se po buly chopil Zbyněk Rob a ranou z pravého kruhu prostřelil brankáře Lukáška. Celá akci trvala 13 vteřin. 2:0. Za tohoto stavu skončila 1. třetina. Ve třetí minutě prostřední části putoval na trestnou lavici hostující David Bastl za podražení. A domácí trestali - vyraženou střelu Pepé Dospěla pohotově vrátil do sítě Martin Krátký. 3:0 Hosté se nechtěli smířit s pro ně nepříznivým stavem a stále dotírali na branku, kterou hájil Roman Vítek. Domácím se však mnohdy se štěstím podařilo vždy ubránit. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:0. V páté minutě poslední části zvýšil na 4:0 Hynek Skořepa po přihrávce Martina Krátkého. V téže minutě byl vyloučen Josef Dospěl, neboť bránil soupeře nedovoleným způsobem. Hosté si při přesilovce vytvořili velký tlak. Výsledkem však byla pouze nastřelená tyč Vítkovy brány. A tak konečnou podobu výsledku dal ve 44. minutě Skořepa po přihrávce od Adama Roba. 5:0 Konečné skóre zcela neodráží dění na ledě - Salaš rozhodně nebyla odevzaným soupeřem, ale "zeleným" to tam prostě "nepadalo". Velkou překážkou ve skórování jim byl gólman Piksly Roman Vítek, který si tak po dobrém výkonu připsal první shutout v letošním ročníku.