V Pardubicích se konečně dočkali vítězství, přítomných diváků: 10. tis.

K druhému domácímu zápasu si Piksla pozvala poličskou "ŘedKeF".
Trenérskou premiéru na pardubické střídačce si odbyl Miloš Krátký, neboť se zotavuje po druhé operaci ramene, které si zranil při turnaji o Biskupský soudeček a nemůže tedy hrát v poli.
   Hosté nastoupili s kompletními třemi pěticemi, domácím do tohoto stavu scházel jeden hráč.

Nový domácí trenér strávil mnoho hodin u videa při rozboru hry poličského týmu a vyplatilo se - našel slabinu v jejich hře. "Zlý muž" v dresu pardubické Piksly Dan Línek dostal jasný příkaz, okamžitě se nechat vyloučit. Stalo se tak po půl minutě hry a tato taktika přinesla své ovoce, domácí zužitkovali své oslabení za pouhých devět vteřin! Hostující obránce nastřelil v útočném pásmu známého Poličkobijce Davida Macků, ten se chopil odraženého puku a svůj únik zakončil střelou nad lapačku Ondřeje Slaného. 1:0.

Hosté se nenechali rychle inkasovaným gólem rozhodit, hru vyrovnali a v deváté minutě vyrovnali i skóre. Střelu Davida Soukala tečoval Martin Nikl za záda jinak jistého Romana Vítka.1:1.

Spokojenější po první třetině byli přeci jenom domácí.Ve třinácté minutě poslal Zbyněk Rob přesnou přihrávku Danu Línkovi a ten prudkou ránou z mezikruží vyhnal pavouky z levého růžku branky hostí.2:1

I začátek druhé části hry vyzněl lépe pro Pikslu, na 3:1 zvýšil ve dvacáté minutě Jakub Kostelecký, přihrával opět Zbyněk Rob.

Hosté však našli rychle odpověď, ve dvacáté druhé minutě se poprvé zapsal do tabulky střelců Jan Brůžek po přihrávce od Tomáše Lorence. 3:2. Modrožlutí vycítili možnost vyrovnat a rozhodli se vsadit na stejnou kartu jako v úvodu domácí. Byl to opět Honza Brůžek, který to vzal na sebe a nechal se okamžitě po vstřelení gólu vyloučit za držení. Taktika z počátku vycházela a Poličtí ve čtyřech uzamkli Pikslu v její obranné třetině, té se však podařilo ubránit a ke konci přesilovky si dokonce vytvořili i nějaké šance, ovšem bez gólového efektu.

Skóre se měnilo až ve dvacáté sedmé minutě. První formace Piksly spustila svůj koncert přihrávek v útočném pásmu a k překvapení všech puk neskončil v rohu za bránou, jako obvykle, ale v síti za hostujícím gólmanem. Přesnou přihrávku od Zdeňka Blažka zasunul do zcela odkryté brány Jakub Kostelecký.4:2.

Rčení "Dvakrát do jedné řeky nevstoupíš." se vyplnilo, když byl v dvacáté deváté minutě po druhé vyloučen Dan Línek (hákování), hosté svou přesilovku odehráli daleko zodpovědněji a stav se nezměnil. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav: 4:2.

V poslední třetině hráli domácí již opatrněji a  soustředili se na bránění svého náskoku. Hosté však myšlenku na zisk bodů stále živili a jejich šance vzrostla ve čtyřicáté minutě. Jan Brůžek se proháčkoval obranou Pardubic a procedil puk za brankáře Vítka 4:3.

Ve čtyřicáté třetí minutě byl vyloučen za nedovolené bránění domácí David Macků a utkání gradovalo. Hostům se však přes veškerou snahu skórovat nepodařilo a utkání skončilo 4:3.

Omlouváme se za chybu v nadpisu, správně mělo být: V Pardubicích se konečně dočkali vítězství, přítomných diváků: 10 tisknoucích palce domácím.