Slatiňany poprvé nebodovaly naplno

Na začátek bych chtěl jménem všech Vraníků poděkovat poličské ŘKF za společné uctění památky našeho bývalého gólmana Miloše „Čáji“ Čejky při našem posledním zápase. Kluci, dík.

A teď již k zápasu. Ještě se všichni aktéři zápasu nestačili srovnat na zahajovací buly a už si své postavení ladili znovu. V čase 0:07 po vyhraném vhazování si Polášek vyměnil puk s Karlíkem a Slatiňany vedly 1:0. Raketový start měl být příslibem gólových hodů, ale ani jeden z gólmanů už v první třetině nechtěl lovit puk ze sítě.

Co nenaplnili hráči ve třetině první, stalo se ve druhé. Hradečtí zrežírovali začátek druhého dějství a za necelou minutu vyrovnali na 1:1 (15:58, autor Matějíček, příhra Sodomka). Že chtějí hradečtí zápas dostat pod kontrolu, ztvrdila za šest minut dvojice matadorů KAHL Hladký, Pérko. Prvně jmenovaný otáčel skóre ve prospěch Salaše, čas 21:52, 2:1. Slatiňanští nechtěli tento vývoj utkání akceptovat. Za dvě minuty znovu, když obýval trestnou lavici hradecký Sodomka, Polášek dorážel Harsův pokus, 2:2. A kola utkání se roztočila do tempa. Ve 29. minutě se poroučel na trestnou vranický benjamínek Machač a nestačil si nalézt pohodlnou pozici. Po 11 vteřinách překonala Beksu dvojice Sodomka, Pérko, 3:2 pro Salaš. A aby toho nebylo málo, po brejku, nikoliv tanečním, i když těch bylo ten večer vidět také několik, přidal pojistku Adámek, asistent Novotný. Druhá třetina skončila poměrem 2:4 z pohledu domácích.

Po začátku třetí třetiny rozšířil řady vyloučených Kopecký, ale Salaš slatiňanského brankáře nepřekonala. Byli to naopak domácí, kteří zatlačili na pilu. Ve 41. minutě po nahrávce Karlíka snižoval od modré Opavský, 3:4. A za dvě minuty završil hattrick Polášek a bylo srovnáno. 4:4. Poslední necelá dvouminutovka již změnu stavu nepřinesla a tak nakonec byla obě mužstva spokojená s dělbou bodů.