V poslední třetině si Klofani opravili známky

Celý zápas domácí Klofani prolézali s odřenýma ušima, závěrečná třetina utkání s Poličkou jim však vylepšila známky a tak si nakonec domů odnesli vcelku obstojné vysvědčení a především důležité dva body do tabulky.

Domácí nastoupili v letos tradičních bílých dresech opět v poněkud ochuzené sestavě a opět to byla především obrana, která doznala četných trhlin. I s touto nepříjemností se ale Klofani dokázali popasovat, a i když se některé formace musely zpočátku sehrávat a ještě v průběhu druhé třetiny muselo dojít k některým změnám v sestavě, nakonec se urodil příjemný výsledek.

Skóre utkání otevřeli Klofani kulečníkovým došťouchnutím Petra Vtípila, které přineslo počáteční uklidnění do hry. Polička ale dokázala s domácím celkem držet krok a o necelé tři minuty vyrovnala díky přesné střele Brůžka. Pohodu na hole Klofanů vrátil ještě před koncem třetiny univerzál Schlinger, který zúročil přihrávku svého parťáka z obrany, J. Vitáčka.

Druhá třetina se domácím hrubě nevydařila a tak hosté srovnali brankou Tauera na 2:2 a jen díky fantastickým zákrokům Kočího se nedostali do vedení.

Do závěru utkání ovšem nastoupil v bílých dresech zcela jiný tým. Zda zapůsobila hrozba stažení formace na dvě pětky, či hostům došly síly, není úplně jasné. Každopádně se po siréně na ledě objevili ti "staří dobří známí" Klofani se srdíčkem na svém místě. Rázem to byl zcela jiný hokej a také díky představení Schlingera a šutera Pavla Vitáčka, který po třiceti minutách dokázal rozjezdit deficit způsobený nemocí a pojídáním antibiotik, si nakonec Klofani dokráčeli pro výhru 5:3.