Kterak královéhradečtí při nucené pauze nezaháleli

Tento nápad vznikl čistě náhodou, v podstatě jako důsledek koronavirové pandemie, která amatérským hokejistům znemožnila hrát na zakrytých kluzištích. Marek Berák z HC Angels a Josef Kvasnička z HC Salaš zorganizovali 12.12. 2020 na pardubickém dostihovém závodišti souboj pod širým nebem! Jednalo se o souboj dvou hradeckých celků, které nejsou nesmiřitelné, ale právě naopak mají velmi přátelské vztahy. Celá akce byla inspirována derby pražských fotbalových S, kdy vítěz obdrží klíč od Prahy. Náš vítěz obdržel putovní ,,Lví trofej,, o kterou se příští sezónu stejným způsobem utká znovu.

Hráči byli téměř po třech měsících na ledě. Pokud si někdo myslí, že to zápas poznamenalo, tak to v žádném případě není pravda! Oba týmy vstoupily do zápasu o ,,Lví trofej,, ve velikém nasazení. Velké množství střel, gólových šancí, skvělých brankářských zákroků, osobních soubojů, emocí, skvělou atmosféru a mnoho dalšího nabídl tento 1. ročník miniturnaje, který se uskutečnil pod širým nebem na dostihovém závodišti v Pardubicích. Bylo to prostě pravé derby.

Lépe do derby vstoupila Salaš, kdy v první třetině, většinou v přesilovce, vsítila 3 branky (Bastl D., Vondráček, Novotný). Nedisciplinovanost ,,Andělů,, byla tedy potrestána. Salaš ještě nakonec přidala 4. branku, ale již po hvizdu, který první periodu ukončil. (0:3)

Ve druhé třetině byl již zápas vyrovnaný a oba týmy se pořádně zapotily. Jak ,,Slašníci,,, tak ,,Andělé,, si pro soupeře připravili spoustu akcí, za které by se nemusel stydět ani profesionál. Ovšem gólmani Lukášek a Varhaník si zkušeně střelce pohlídali. Efektivnější v koncovce byla ale nakonec opět Salaš. Tentokrát se prosadil kapitán Salaše (Trenz). Ke konci se do samostatného úniku dostala Karolína Kašparová, ale hvizd ukončující druhou část utkání její pokus o zakončení zastavil. (0:4)

Třetí a poslední část utkání již začínala být vyhrocenější. Hráči více hlídali soupeře a více bojovali o puk. Hity, střely, kombinace...hokejová lahůdka. Jednalo se tak o nejlepší třetinu. Za Salaš se již podruhé prosadili Bastl D. a Novotný. Angels ještě dokázali skóre zhruba 7 minut před koncem upravit (Švarc), ale moc času již nezbývalo. Padl ještě jeden gól do sítě Salaše, ale nebylo toho tak dosaženo v rámci pravidel, a tudíž nebyl uznán. Celý zápas skončil 1:6.

Po podání rukou, předání trofeje, focení a poděkování za příjemné utkání následovalo několik sérií samostatných nájezdů. Někteří hráči se při nich po ledě proháněli bez helmy třeba jako Gordie Howe. :-)

Ze všem již dobře známého důvodu se bohužel na zápas nemohlo podívat takové množství diváků, jaké jsme plánovali. I tak si ale (v rámci vládních nařízení) našlo do Pardubic cestu dohromady cca 20 fanoušků (přítelkyně, manželky, děti, kamarádi) a vytvořili tak ještě zajímavější atmosféru. Dokonce i koně ze stájí pozorovali tento atraktivní souboj :-)

Všichni hráči i fanoušci si budou určitě tento zážitek pamatovat.

A za rok znovu!

Branky a nahrávky:

HC SalašBASTLD. (Trenz), VONDRÁČEK, NOVOTNÝ (Bastl D.), TRENZ (Novotný), BASTL D. (Trenz), NOVOTNÝ

HC Angels: ŠVARC (Čamr ml.)

,,Byli bychom všichni moc rádi, aby se z toho stala krásná tradice, kterou si každoročně takovýmto winter classic duelem pořádně užijeme. Je super, že je to takto v období adventu, protože na nás dýchne ta pravá zimní atmosféra.,, - říká na konto tohoto velice atraktivního zápasu jeden z představitelů HC Angels Marek Berák

,,Byl to zápas, který jsem si užíval od první sekundy. Oba týmy chtěly vyhrát a odvézt si Lví trofej, což ukázalo i tempo utkání, které bylo na to, že jsme nebyli třeba tři měsíce na ledě, rychlé. Zápas si, myslím, oba týmy užily a ten náš i s třešničkou na dortu v podobě výhry.,, - říká rychlonohý forvard Salaše Josef Kvasnička