Polička dosáhla historicky nejvyššího vítezství

Začneme netradičně, a sice vítězným gólem. V čase 1:11 se na modré čáře opřel do puku M. Nikl, překonal I. Varhaníka a, jak se později ukázalo, rozhodl tak zápas. O 4 minuty později, při podobné situaci pálil ostrou municí opět M. Nikl a upravil na 2:0. V čistě hraném zápase došlo jen na 2 vyloučení, v 7. minutě putoval na trestnou lavici hostující Strnad za hrubost, cestou ještě krátce glosoval verdikt rozhodčího a ten mu na oplátku dopřál 10 min osobního volna navíc. Hosté ale oslabení zvládli a po první třetině mohli stále živit šanci na slušný výsledek. To už ale za kliku stadionu bral budoucí čtyřgólový střelec.

Do druhé třetiny tak za domácí nastoupil další hráč, J. Vraspír, který ale zpočátku bojoval spíš s mohutným pozdním obědem v břiše než se soupeři. Jako zlomová chvilka pro výsledek zápasu se ukázalo rozmezí 10ti sekund na konci 20. minuty. Svým prvním gólem sezony se uvedl J. Nespěšný a krátce po něm si připsal branku i rychlonohý T. Lorenc - 4:0. O vítězi bylo rozhodnuto, o výsledku nikoliv. Ve 22. minutě už setřepal řízek o patro níž J. Vraspír a do brány usměrnil střílenou přihrávku M. Nikla - 5:0. O minutu později se J. Vraspír vydal do útoku znova, kromě brankaře I. Varhaníka, se nesetkal s odporem - 6:0. Ještě v téže minutě načal druhou polovinu brankových hodů T. Lorenc - 7:0 a uzavřel tak účet 2. dějství.

V poslední třetině si hosté mohli stanovovat už jen dílčí cíle, jako nedostat dvouciferný počet branek, nebo zkazit O. Slanému nulu. Domácí naopak větřili historický výsledek a proto ve snaze nepolevovali. Ve 33. minutě doklepl do branky pokus V. Šafáře opět J. Vraspír a ve své teprve 10. sezoně v KAHL zaznamenal první hattrick - 8:0. Účet odevzdaného soupeře zatížil v 38. minutě opět J. Nespěšný a o 3 minuty později dokončil svůj hattrick také M. Nikl - 10:0. Minuta s pořadovým číslem 43. přinesla ukončení vleklého brankového průjmu J. Vraspíra, který po pohledné akci z pravého křídla zaznamenal 4. branku v zápase. Nakrátko se tak dostal v tabulce kanadského bodování do společnosti hvězd, jejichž plakáty mu zdobí pokojíček. Definitivní podobu skóre odkazující na počet apoštolů před Jidášovou zradou udělil 22 sekund před koncem V. Šafář.

Hostující tým HC Angels má ve svém středu nadějné individuality, a před sebou světlou budoucnost. V Poličce však doplatil na úzký kádr a zaplatil nováčkovskou daň v plné výši. Obdiv za svůj statečný výkon ale zaslouží zejména brankář hostí I. Varhaník. Naopak domácí může těšit kromě výsledku také fakt, že klubový špajz bude po dlouhé době zase o 3 lahvinky bohatší (1x hattrick (M.Nikl), 1x hečtyřik (J. Vraspír), 10. gól v zápase (M.Nikl)). Tímto také děkujeme skvělým poličským fanouškům za kulisu a prosíme o podporu příštím těžkém utkání proti Klofanům!