Otec Zilvar dal "lekci" synu Vincentovi

V poklidném a přátelském duchu se odehrálo poslední kolo Zilvaru a předposlední kolo pro Vincenta, které se pro celospolečenskou situaci několikrát posouvalo, od 2.ledna až do konce základního kola letošní sezony. V pátek 28.1. přijelo do Opočna snad 20 fanoušků, většinou z Rychnova a udělali dobře, protože jejich tým „otec“ Zilvar je nezklamal a „syn“ Vincent je potěšil. Proč takové familiární oslovení. Protože tým Vincent de Paul má své kořeny právě v Zilvaru. Svého času působil v Zilvaru rychnovský pan farář Petr Stejskal, který v rámci vikáriátu prezentoval HC Zilvar. Tam se pro KAHL nadchnul dobrušský kaplan Šeliga, současný GM HC Vincent de Paul. V Opočně je nádherná základna hobby hokejistů a tak chtěl tyto hráče taky nadchnout pro KAHL. V roce 2019 se to ale nepovedlo, tak Zilvar velkoryse nabídnul Šeligovi místo ve své sestavě.

Když hrál tehdy Zilvar se Salaší, tam se spolu setkali na společném posezení před zápasem s výkonným místopředsedou KAHL s Martinem Trenzem a ten ho povzbudil k založení klubu. Slovo dalo slovo, Šeliga se v Zilvaru naučil bruslit dozadu, Martin napsal do Opočenských novin povzbudivý článek o KAHL, a zakrátko se tak naplnil počet hráčů na založení klubu, že ještě i přebývalo.Proto není divu, že když se Zilvar setkal s Vincentem, tak to bylo jako shledání otce se synem „po mnohých“ letech.

Ať se lidé v KAHL rádi spolu setkávají.

Alojz Šeliga - GM HC Vincent de Paul

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU: Titulek článku jistě neberte tolik vážně. Do zápasu šli oba týmy se vzájemným respektem. Vincent po mnoha těžkých zápasech, ve kterých dostával vysoké brankové příděly, se obával, že může přijít podobný direkt i od sousedů z Rychnova, ti naopak nechtěli nováčka podcenit, protože sami s okleštěným týmem v posledních zápasech doslova bojovali o každý bod. V zápase byl domácí tým Zilvar, ale po vzájemné dohodě, se zápas odehrál na stadionu Opočenského Vincenta.

Utkání začalo vzájemným uťukáváním, kdy pomalu ale jistě přebíral počet šancí rychnovský Zilvar, ale všechny jeho šance ztroskotávali na vždy výborně postaveném Alojzi Šeligovi v brance. Ten polovinu zápasu přiváděl domácí tým z Rychnova k šílenství.

Občasné útočné výpady čtyřech hráčů Zilvaru, byly potrestány následujícím přečíslením , ale protiakci vždy zastavil také výborně chytající Dominik Novotný. Na konci první třetiny dal opočenský Weidinger svým faulem šanci rychnovským změnit skóre v přesilové hře, ale Zilvar se k ničemu většímu nedostal. Druhé dějství zbytek přesilovky nic nezměnil a hra pokračovala ve stejném scénáři šance – zákrok Šeliga, šance  - zákrok Novotný. Změnu rytmu a nastartování Zilvaru paradoxně pomohl faul navrátilce Vojty Barabáše, kdy šel domácí Zilvar do oslabení. To hráli rychnovští v takovém nasazení, že výsledkem byla dokonce branka Jana Švarce. Hráče Vincenta inkasovaná branka ve vlastní přesilovce zaskočila a místo odpovědi, přišel další zářez domácích a to přesně vteřinu před zvukem sirény, kdy krásný ťukec předvedli František Vencl a Lukáš Holeček. Na začátku třetí třetiny tak stav 2:0 stále znamenal otevřený výsledek, ale vzhledem k náskoku se přece jen lépe cítili domácí Zilvaři. A třetí třetina byla jejich. Vše odstartovala 32 minuta, kdy dvoumetrový zadák Petr Dohnálek našel přesně Tomáše Kafuňka a ten svým osmým gólem sezóny rozvlnil síť Šeligovi branky. O pět minut později začala úřadovat první pětka Zilvaru. V rozmezí 74 sekund přidala další tři branky a zdálo se, že zápas je rozhodnut. V čase 36:24 vystřelil na hostující branku Honza Švarc a odražený puk dotlačil do branky Dostálek. V čase 37:31 se po domluveném signálu dostal k puku opět Švarc a přihrál Lukášovi Holečkovi, který se druhou brankou v zápase střelou zápěstím nemýlil. Hned po následujícím buly, přišla stejně nacvičená akce, kdy Švarcik opět šikovně vyhrál buly na Holečka a ten opět zamířil přesně. Pro Lukáše Holečka to znamenal v utkání hattrick a pro ďábla Šaryho s číslem 46 na dresu čtvrtý bod v utkání! Kde kdo by si v tu chvíli na stadionu vzhledem ke stejnému číslu na dresu mohl myslet, že na Opočenském ledě úřaduje David Krejčí, ale ani ten letos nezaznamenal tak bodově plodný zápas. Od té chvíle se nechal Zilvar svojí brankovou převahou ukolébat a o pár minut později byl potrestán. Uvolněné tempo  rychnovských hráčů v poli pokazilo vychytanou nulu Dominiku Novotnému, ke které svým skvělým výkonem po celý zápas směřoval. V čase 41:17 nejprve kapitulovala první lajna, kdy Kvasnička našel Vilikovského a o minutu později si mínusový bod připsala i druhá pětka Zilvaru. O branku Vincenta se tentokrát postaral Tuček po asistenci Ondřeje Majerníka.

Po závěrečné siréně tak na tabuli svítilo skóre 6:2. Třemi hvězdami utkání se na straně domácích stal čtyrbodový Honza Švarc, autor hattricku Lukáš Holeček a spolehlivě chytající Dominik Novotný. Na straně hostů zasloužil velké uznání a po zápase také dostal mnoho pochval nováček-veterán Alojz Šeliga, hráči, kteří bodovali a také kapitán Vladimír Flégl, který perfektně organizoval celou hru Vincenta.

V současné době se asi nenajdou v KAHL týmy, které by sobě byly blíže. Rychnovští občas zavítají na trénink Vincenta a do budoucna to bude snad ještě častěji. Přátelská atmosféra tak byla vidět jak během zápasu, tak i při závěrečném loučení. Škoda jen, že se nepodařilo domluvit vzájemné posezení, doufejme, že to bude možné hned při dalším střetnutí v příští sezóně.