Gladiátoři i v mlze měli jasno

Letošní třetí říjnová neděle byla pro některé hráče týmu Vincent de Paul premiérová v KAHL. V zápasu bylo ze čtrnácti hráčů osm nováčků. Dalších pět nováčků na svůj první ligový zápas teprve čeká. Naopak v týmu Gladiátorů byl nováček pouze jeden – brankář Petr Chvojka.

Gladiátoři ve zmíněné mlze Vincentovi utekli hned v první třetině, která skončila 0:4. Druhá třetina skončila 1:2 a třetí 1:3. Několik gólů Gladiátorů, asi tři, bylo z přečíslení, dva byly hned po buly v obraně Vincenta de Paul a ostatní ze hry. HC Vincent měl velikou radost ze dvou gólů, které oba dali nováčci.

Po pěkném zápase se oba týmy ještě setkaly v pastoračním centru v Dobrušce, kde je čekal další zápas, a to se zelňačkou a Dobrušskou 11 – tentokrát již bez mlhy. Společnými silami – s fanynkami na obou stranách – v příjemné atmosféře nad „oběma soupeři“ po prodloužení zvítězily.

Možná by ještě bylo vhodné zmínit jedno malé vítězství obou týmů. V Opočně jsou pro příchozí k dispozici jen dvě šatny. Protože byl před naším ligovým zápasem  objednán led dalšími amatéry, kteří měli jednu šatnu, vznikla na tu zbylou (ještě k tomu tu menší) malá tlačenice. Kluci z obou týmů zachovali chladnou hlavu, kvůli uklidnění situace přijali alternativu jedné šatny. Najednou přišla pomoc z nebe. Pan Köhler, ledař, když uviděl ten „nával“ hráčů, pochopil situaci, otevřel šatnu přípravky a bylo po problému. Sami jistě chápete, že není standardní otevřít klubovou šatnu, ale osvědčuje se chovat se k lidem vždy s úctou. A to je to vítězství pochopení a spolupráce nad nervozitou  a netrpělivostí. Rád zdůrazňuji, že tohoto vítězství dosáhli hráči z obou týmů.