Zápas Ředkve a Primavery skončil zaslouženou plichtou

Ze zápasu jen několik zajímavostí. Ve 4. minutě usedl na trestnou lavici D. Šafář za podražení. Hosté hráli přesilovku, když se po souboji ocitnul v horizontální poloze V. Šafář st. Rozhodčí se jal vylučovat, když mu faulovaný špitl do ucha, že za jeho pádem stála sama gravitace, nikoliv faul protihráče. Za hezké sportovní gesto si Václav vysloužil potlesk protihráčů i tribun, po krátkém váhaní i spoluhráčů.

Šance na obou stranách vyplývaly spíš z chyb soupeřů než z precizně vypracovaných akcí. Jeden ze dvou domácích funkčních obránců Z. Král se ve 20. minutě už nemohl dál dívat na marné útočné snahy svých nohsledů a vzal to do vlastních rukou. Po pěkném sólu a ještě hezčí střele otevřel skóre – 1:0. Naopak ve 37. minutě se tentýž hráč pomalu zvedal z trestné lavice, když se po závaru před domácí klecí hosté dočkali vyrovnání D. Karnasem - 1:1. Do konce zápasu byli diváci ještě svědky několika úsměvných akcí. Zpackaný nájezd na hostujícího brankaře si připsal J. Nespěšný, později J. Vraspír. Hosté se blýskli únikem tří útočníků na osamělého poličského brankáře. Ke štěstí domácích je však zlomyslná modrá čára poslala nekompromisně do offsidu.

Vítězem zápasu se bezpochyby stala poličská brankářská škola. Výborný výkon předvedl nejen O. Slaný, ale i hostující A. Buben. Ten se gólmanskému řemeslu učil jak na ledě poličské plecharény, tak v barvách hokejbalové Komety Polička. Zápasu remíza slušela, s bodem můžou být oba celky spokojeny. Spokojen mohl být i pan rozhodčí Procházka, který měl výrazně jednodušší šichtu než v minulém zápase.