Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
HC Piksla (PIK) 0 2 2 4
HC Primavera (PRI) 0 0 1 1

PRVNÍ PARDUBICKÉ DERBY ROZHODLA PŘESILOVKA PĚT NA TŘI

V úterý 14.11. 2023 ve 20 hodin v Enteria aréně v Pardubicích proběhlo první pardubické derby mezi domácí HC Piksla a "hosty" z Primavery. Oba týmy postavily kompletní tři pětky. Za Pikslu opět nastoupily "mladé pušky", útok, ve kterém když se sečte věk všech tří hráčů dohromady, tak je nižší než u třetiny hráčů základního kádru...

První třetina přinesla vyrovnaný hokej v rychlém tempu, dominoval výkon obou brankářů a na jejím konci svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

K rozhodujícímu momentu zápasu došlo v 17. a 18. minutě, kdy byli postupně vyloučeni hostující hráči Jiří Sýkora a Tereza Topolská. Piksla dokázala šanci stoprocentně využít. Nejprve střelu Zbyňka Roba usměrnil za záda hostujícího brankáře Marek Sádlík  1:0.

Druhý gól přidal Hynek Skořepa, po příhře Vlasty Kostky 2:0. Tento stav již vydržel do konce druhé periody

Do závěrečné části vstoupili lépe domácí, stačilo jim 90 vteřin a na 3:0 zvýšil dělovkou z pravého kruhu Dan Línek, přihrával mu Zdeněk Blažek.

V 35. minutě měla Primavera možnost přesilové hry při vyloučení Kostky za sekání, ale skóre se nezměnilo.

Sotva se potrestaný vrátil na led, putoval na lavici hanby další domácí hráč Zbyněk Rob. Tato přesilová hra se však hostům vůbec nevydařila. Domácí kapitán Dan Línek vystihl rozehrávku mezi obránci a v sólovém úniku se nezmýlil 4:0.

V 38. minutě převážila zkušenost nad nadšením mládí a hosté se dočkali čestného úspěchu 4:1, skóroval Tomáš Korbel po přihrávce Davida Vacka.

Další zápis do statistik se již nekonal a Piksla mohla slavit druhé vítězství v tomto ročníku KAHL.