2
Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
HC Zilvar (ZIL) 0 2 2 4
HC Piksla (PIK) 1 1 0 2

S chladnou hlavou a trpělivostí si Zilvar došel pro druhou výhru a je v semifinále

Druhý zápas čtvrtfinálové série se odehrál na stadionu v Rychnově, tudíž v domácím prostředí Zilvaru. Po výhře 6:3 z prvního zápasu měl k postupu blíže rychnovský celek, ale již z minulé sezóny víme, jak ošemetné vyhrané první zápasy byly (viz. právě Piksla a Tookani). Od samého začátku tak chtěli jít Zilvaři do utkání s trpělivostí a odhodláním, že je potřeba vyhrát i druhý zápas a nelze hrát na remízu, která také zajištovala postup. Již ve čtvrté minutě však střelou od modré propálil vše před sebou Robert Šena zvaný "Boby" a byla to Piksla, kdo se radoval z úvodní branky. A v podobném duchu byl i zbytek třetiny. Zilvar hrál celou první třetinu na tři útoky a těžko se dostával do tempa, z čehož těžili hosté, kteří hráli na dvě pětky a na ledě se převážně objevovalo pardubické komando Kostelecký – Línek – Šena (stejně jako zbytek zápasu). Domácí se výsledkově vzpamatovali až v páté minutě druhé třetiny, kdy začal úřadovat rychnovský snajpr Jindra Barabáš a na branku mu přihrál letošní debutant Kuba Pomikálek. Touto brankou se začala hra vyrovnávat a dalšími minutami působili Zilvaři jistějším a sebevědomějším dojmem. Nic na tom nezměnila ani branka Kosteleckého, který na malou chvíli dal Piksle naději stavem na 2:1. Přesně o půl minuty později totiž srovnal po nahrávce „Big Burnse“ Martina Novotného opět Jindra Barabáš a misky vah se definitivně přehouply na stranu Zilvaru. Do poslední třetiny tak vstupovaly oba celky za stavu 2:2. Po takovémto výsledku by postupovali domácí. Bylo tedy jasné, že Piksla musí vytasit všechny poslední trumfy z rukávu v posledním dějství. Avšak série čtyř vyloučení za hrubost, vražení na hrazení či krosček zafungovaly zcela opačně. Jindy sebevědomím překypující Piksla byla pod velkým tlakem domácích hráčů, kteří se zajímali jednoznačně pouze o hru, burcujícími fanoušky kteří dělali skvělou atmosféru, pomalu ale jistě ztrácela půdu pod nohama. Ve 36. minutě završil svojí třetí brankou hattrick Jindra Barabáš, na kterou mu nahrál bratr Ondřej. A za minutu a půl v dalším střídáním si role prohodili a Ondra Barabáš v 37. minutě završil skóre na konečných 4:2. Zilvar vyhrál i druhé čtvrtfinále a po dvou letech bude mít opět šanci se zúčastnit bojů o medaile. Jako strážci zlatého hattricku vyřadili Pikslu Pardubice, která vyhrála poslední dva ročníky KAHL a letos se tak budou muset spokojit pouze s turnajem neúspěšných v playoff. Trochu statistiky na závěr: Počet střel v tomto druhém zápase vyšel 40 ku 35. Roman Vítek měl tedy procentuální úspěšnost zákroků 90%, jeho protějšek v brance Zilvaru Jan A. Dostálek 94%. Jindra Barabáš si za dva zápasy připsal 7 gólů a 3 asistence, podílel se tak na všech brankách Zilvaru ve čtvrtfinále. Jeho bratr Ondra Barabáš si připsal celkem pět kanadských bodů. Nyní bude čekat rychnovský celek na svého soupeře do semifinále. Po prvních výsledcích se nejpravděpodobnějším soupeřem jeví Tookani z Prahy.