Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
HC Klofani (KLO) 0 0 1 1
HC Balauři (BAL) 0 0 0 0

Klofani v play-off zatím neprohráli

Nedělní večer se v Pardubicích nesl ve znamení hokeje. Nejprve změřily síly extraligové celky Pardubic a Hradce Králové před vyprodaným hledištěm. Množství lidí zvýšilo teplotu v hale a tak když ke svému zápasu o několik hodin později nastoupily celky Klofanů (netradičně v Pardubicích jako domácí) a Balaurů, bylo již při rozbruslení jasné, že kvalita ledu nebude svědčit technické hře.

Již od prvních minut se hrál hokej typický pro play-off. Oba celky se snažily především zodpovědně bránit a gólmani svými jistými zákroky nedovolovali mnoho dorážek. Na Klofanech byl znát úbytek fyzických sil, vždyť hráli již druhé soutěžní utkání v průběhu 27 hodin a tak se do brankových příležitostí dostávali přece jen častěji hosté. Ztroskotávali ovšem na výborně chytajícím Kočím. Bezbrankový stav vydržel dlouho a už se zdálo, že toto utkání nepozná vítěze. Čtyři minuty před koncem zápasu byl vyloučen Václav Kouba za vysokou hůl. Klofanům se nedařilo usadit se v útočném pásmu a tak iniciativu převzali Balauři, kteří odvážně útočili ve vlastním oslabení. Nakonec ale přišli o puk a do brejkové situace dva na jednoho se dostali Pavel Vitáček a Karel Korbel. Už to vypadlo, že oba borci dosáhnou dříve důchodového věku, než vlastní útočné třetiny. Nakonec ale dojeli na trojnožce a v předklonu až před hostujícího gólmana a Korbel zužitkoval žabičku beze zbytku přesnou střelou zápěstím pod horní tyč – 1:0. Balaurům čas rychle utíkal a v závěrečném dvouminutovém tlaku již nedokázali skóre srovnat.

Škoda jen, že Klofani nemohli poblahopřát hráčům Balaurů k srdnatému výkonu v plném rozsahu, neboť několik borců z týmu hostů zamířilo do kabin bezprostředně po závěrečné siréně. Snad bude příležitost pogratulovat soupeři k výkonu (bez ohledu na výsledek) v páteční odvetě, která definitivně rozhodne o prvním finalistovi letošního ročníku KAHL.