Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
BK ŘKF Polička (ŘKF) 3 0 0 3
HC Zilvar (ZIL) 1 0 0 1

Poličské Vánoce...

Prořídlým sestavám však neodpovídal úvod zápasu. Začalo se na obou stranách svižně a hned v úvodu třetí minuty zápasu skóroval domácí M. Nikl a zajistil jim klidnější vstup do utkání – 1:0. Ještě v téže minutě to s bráněním ve vlastním obranném pásmu přehnal domácí Z. Král a uviděl zdviženou paži rozhodčího, jež mu slibovala odpočinek na trestné lavici. Ten se však nekonal. V signalizované výhodě a hře v šesti totiž nabídl zilvarský O. Barabáš přihrávkou puk T. Kafuňkovi, volně stojícímu před brankou. Ten si věděl rady a zasunul jej pohodlně za záda O. Slaného – 1:1. Skóre se rázem vyrovnalo, ne však hra v poli. Tu převážně ovládali domácí, i když se k vážnějším výpadům nedostávali. Byli ale aktivnější ve střelbě na branku a po jedné takové se puk odrazil před brankáře hostí, kde se nejrychleji zorientoval P. Dvořák a přepsal stav na 2:1. Asi byl stále při chuti, protože o minutu později se podobná akce opakovala, opět se ve skrumáži před brankou dostal nejrychleji k puku a zvýšil na 3:1. V závěru první třetiny museli hrát hosté 2 minuty v oslabení, kde ze začátku zůstali sevřeni ve své obranné třetině. Po chvíli se však zmocnili puku a zbytek už dohráli v klidu, neboť domácí se k vážnějšímu výpadu nedostali.

V druhém dějství se hrál opět pohledný hokej, kdy domácí byli více na puku, více stříleli, nevypracovali si však žádnou vyloženou šanci, ve které by významně ohrozili branku hostí. Ti naopak po většinu času bránili, ale několikrát podnikali vpády před branku domácích rychlými protiútoky. Tam většinou narazili na dobře pracující obranu nebo na výborné zákroky brankáře O. Slaného. Domácím se, ještě v závěru třetiny, nabídla ke skórování další přesilovka, v níž Zilvar dobře bránil, a tak se stav po druhé třetině nezměnil.

Dalo by se očekávat, že v poslední části hry budou domácí nadále kontrolovat hru a za dvoubrankového vedení dovedou zápas do vítězného konce. Třetí třetina však byla jiná. Zilvar zmobilizoval své síly, byl aktivnější a vypracoval si několik slibných šancí. Domácí hráče zřejmě začal tížit vánoční bramborový salát, neboť jejich bruslařské tempo upadalo a mohli hovořit o štěstí, že neinkasovali. Chyb ale přibývalo na obou stranách. Před brankářem hostí se sám nejprve objevil D. Šafář a o chvíli později také M. Nikl. Ani jednomu se však nepodařilo dostat puk za brankovou čáru. Závěr utkání nabídl ještě drama, když za zdržování hry obdržel dvouminutový trest domácí D. Soukal. Hostům se tak nabízela početní převaha navíc s možností hry bez brankaře. K té ale hráči Zilvaru nesáhli a domácím se podařil stávající dvoubrankový náskok uhájit.

Rozhodla tedy první třetina, body zůstaly doma a nutno říci, že zaslouženě. Hráči Poličky kontrolovali hru po většinu zápasu, lépe kombinovali v pěti a vycházeli ze zajištěné hry zezadu. Hrál se slušný a pohledný hokej, který by si určitě zasloužil společnou hlubší pozápasouvou analýzu s guláškem a soudečkem 11°. V současné době ale buďme rádi za ten hokej.