Tabulka 1. třetina 2. třetina 3. třetina Výsledek
HC Klofani (KLO) 0 1 1 2
HC Zilvar (ZIL) 1 0 2 3

Klofani nezvládli koncovku úvodního zápasu

Klofani poměřili na úvod sezóny své síly s rychlíky z Rychnova nad Kněžnou a po dobrém výkonu z první a druhé třetiny nezvládli koncovku utkání. Podobně, jako tomu bylo v sezóně loňské.

Nedělní večer každopádně nabídl pěkné svižné utkání, které bylo navíc odehráno velice slušně - pouze jeden vyloučený na straně hostí. Ti vlétli do souboje neohroženě a po úvodních útočných minutách rozsvítili jako první červené světlo. Přečíslení přetavil v první branku Lukeš - 0:1.

S domácím celkem úvodní branka nicméně neotřísla. Dále svou trpělivou hrou nepouštěli hosty do nebezpečných akcí. Všechny formace předváděly velmi zodpovědný hokej s důsledným bráněním a forčekingem, který se ovšem nedařilo dotáhnout k vyrovnávací brance.

Tu přinesla až druhá třetina a v ní jediná přesilová hra domácího celku. Klofanům se už v loňské sezóně hra v početní výhodě dařila a i tentokrát využili své šance. Nechytatelnou bombou z mezikruží srovnal Polanský - 1:1.

Poslední třetina nicméně přinesla zcela jiný obraz hry. Klofani sice v páté minutě závěrečného děství otočili vývoj zápasu po skvělé "florbalové" souhře Břeha se Svačinkou - 2:1, ale jako by se tímto vedením uspokojili. Ta tam byla zodpovědná hra dozadu a dobrý pohyb. Do hlav domácího mužstva se možná dostala chuť po dalších brankách, možná se přihlásila i únava. Každopádně se hostům začala otevírat ne vrátka, ale přímo vrata v obranném pásmu.

Když se znenadání ocitli Rychnovští před Kočím v přesile tří hráčů nikým neatakováni, bylo srovnáno. Nutno podotknout, že domácí gólman byl notně rozezlen. Sám totiž ještě předvedl velmi dobrý první zákrok, ale s dorážkou nepokrytého Kafuňka si už poradit nemohl - 2:2.

Věrní fanoušci pak spatřili déjavue z loňské sezóny. Nervozita, svázané ruce, neschopnost vyhodit puk a přerušit tlak, otevření hry a logicky - trest. Trest v podobě vítězné branky, kterou vstřelil, jak jinak než z přečíslení a kdo jiný, než rychnovský expres a šuter Jindřich Barabáš 2:3.

Nehledě na výsledek zápasu si ale všichni hokej užili a věřme, že stejně napínavých a pohledných zápasů si v této sezoně užijeme ještě více a snad i s dobrým koncem pro Klofany.